Blaty kuchenne — drewno, laminat, kamień naturalny czy konglomerat?

Blat kuchenny jest głównym elementem strefy roboczej w kuchni. Właśnie ta część wyposażenia jest poddawana intensywnej eksploatacji, dlatego jej wybór powinien być dokonywany ze szczególną uwagą. Inwestorzy mają do wyboru rozmaite materiały, natomiast zawsze warto sugerować się nie tylko jego względami estetycznymi, ale przede wszystkim jakością. Blat kuchenny musi być trwały, wytrzymały i odporny na różne czynniki i warunki panujące we wnętrzu, w którym odbywają się codzienne kulinaria.

Blat kuchenny w wersji ekonomicznej finansowo 

Chociaż cena nie powinna być głównym wyznacznikiem podczas wyboru blatu do kuchni, to jednak biorąc pod uwagę wysoki, całkowity koszt, jaki wiąże się z urządzeniem kuchennej przestrzeni, inwestorzy bardzo często decydują się na nieco tańszą alternatywę. Do wyboru mają blaty kuchenne z płyty wiórowej, płyty MDF, płyty laminowanej. Nieco droższe są blaty z drewna naturalnego.

Warto wziąć jednak pod uwagę, że niska cena takich materiałów niestety nie gwarantuje najlepszej jakości wyrobów. Nawet blaty wykonane z naturalnego drewna są podatne na uszkodzenia, takie jak zarysowania, pękanie, przebarwienia czy plamy. Trzeba mieć na uwadze, że również dobrze zaimpregnowane drewno charakteryzuje się wysoką nasiąkliwością, nie jest także w pełni odporne na działanie wody czy wysokich temperatur. Aby blat drewniany mógł służyć w pełnej doskonałości przez wiele lat, musi być regularnie poddawany renowacji.

Na jaki blat kuchenny warto się zdecydować?

Inwestorzy, którzy chcą cieszyć się pełną funkcjonalnością kuchni i praktycznością kuchennego blatu powinni postawić na kamień naturalny, przede wszystkim granit albo blat z konglomeratu. Warto zaznaczyć, że blaty z konglomeratów RR Granity stanowią doskonałą alternatywę cenową dla drogiego granitu naturalnego, jednocześnie wykazują tak samo doskonałe właściwości w zakresie trwałości i odporności.

Blaty kamienne oraz te, które zostały wykonane z konglomeratu (konglomerat jest mieszanką zmielonych odpadów skalnych zlepionych za pomocą żywicy) są odporne na rysowanie, pękanie, ciężar, działanie wody i wilgoci, wysokich temperatur, tłuszczu i intensywnych plam .

Co więcej, osoby, które zdecydują się na kamienny blat czy ten z konglomeratu, nie muszą martwić się jego konserwacją. Do codziennej pielęgnacji wystarczy bawełniana ściereczka i woda albo dedykowane preparaty. Jednak aby zapewnić jak najdłuższą doskonałość naszych blatów granitowych pamiętać należy również o regularnej impregnacji dedykowanymi do tego środkami. Jest to zabieg, który wystarczy powtórzyć raz na kilka miesięcy lub nawet rzadziej, w zależności od intensywności użytkowania.

Blat kuchenny a aranżacja kuchennego wystroju 

Blat z konglomeratu jest doskonałą imitacją kamienia naturalnego, dlatego pięknie prezentuje się w kuchniach eleganckich, w stylu nowoczesnym czy glamour. Z powodzeniem może stać się głównym dekorem kuchni klasycznej czy tej w klimacie loftowym. Inwestorzy mają do wyboru wręcz niezliczoną ilość różnych kolorów, struktur czy wzorów tego rodzaju blatów. Dobrą informacją jest również to, że blaty z konglomeratów można nabywać na specjalne zamówienie, dzięki czemu są idealnie dopasowane wedle indywidualnych preferencji klienta oraz warunków, jakie panują w kuchni.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button