Baterie trójdrożne – idealne rozwiązanie kuchenne

Rozważasz założenie filtra do wody w kuchni, ale nie chcesz montować osobnego kranu do wody filtrowanej? A może konieczność montowania dodatkowej wylewki zwyczajnie nie jest możliwa w Twojej kuchni – ze względu na ograniczoną przestrzeń?

Nie chcesz nadużywać zamontowanego filtra wody do czynności, które tego nie wymagają? Zastanawiasz się, czy istnieje rozwiązanie, które sprosta Twoim oczekiwaniom? Odpowiedź brzmi: bateria trójdrożna! Zaraz obok zmiękczacza do wody i filtra do twardej wody pod prysznic to jedno z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań, jakie można zastosować w nowoczesnym mieszkaniu. Potrafi ono znacząco podnieść komfort codziennego życia wszystkich domowników. Warto pomyśleć o baterii trójdrożnej już na etapie projektowania domu, ale łatwość jej instalacji nie uniemożliwia zastosowania tego rozwiązania nawet na późniejszych etapach.

Mechanizm działania baterii trójdrożnej

To, co prawdopodobnie interesuje Cię najbardziej to fakt, że bateria trójdrożna zapewnia zarówno dostęp do zwykłej wody (zimnej i ciepłej), jak i wody filtrowanej w jednej baterii kuchennej. To ogromne ułatwienie w kontekście codziennej konsumpcji wody. Jak to jest możliwe? Ze względu na system dwóch odrębnych obwodów. Zwykła woda kranowa jest doprowadzana obwodem bezpośrednio z sieci wodociągowej. Z kolei woda filtrowana dostarczana jest osobnym obwodem i zanim trafi do kranu, przepływa przez zamontowany w nim filtr. W rezultacie mamy dwa niezależne obwody. Dzięki takiemu rozwiązaniu jeden rodzaj wody nie miesza się z drugą. Woda filtrowana uruchamiana jest osobnym kurkiem, nie ma więc potrzeby zużywania czystej wody, kiedy tego nie potrzebujemy oraz niepotrzebnego eksploatowania filtra. Ma to szereg zalet zarówno dla użytkowników, jak i samego urządzenia do filtrowania wody.

Zalety rozwiązania

Poza niewątpliwą funkcjonalnością tego rozwiązania w kontekście przygotowywania posiłków i codziennego korzystania z kranu, bateria trójdrożna to również:

  • oszczędność przestrzeni;
  • łatwość użytkowania;
  • większa wydajność filtra;
  • dłuższa żywotność filtra.

Są to z pewnością aspekty, które docenią wszyscy domownicy, szczególnie przy długotrwałym korzystaniu z tego rozwiązania. Filtrowana woda w kranie to z pewnością jedna z tych rzeczy, które wpłyną pozytywnie na codzienne życie i zdrowie całej rodziny. Ze względu na niezwykle łatwy dostęp potrafi znacząco podnieść ilość pitej w ciągu dnia wody, co ma szansę przełożyć się na lepsze nawodnienie, a tym samym szereg innych korzyści zdrowotnych. Jednocześnie nie jesteśmy zmuszeni korzystać z filtrowanej wody wtedy, kiedy nie jest to konieczne – na przykład w celach gospodarczych. Rozwiązanie to sprawdzi się w kuchni o niemal każdej powierzchni, ponieważ nie wymaga montowania dodatkowej wylewki. To dobra wiadomość dla tych, którzy nie dysponują nieograniczonym metrażem. Na funkcjonalność rozwiązania rzutuje również łatwość montażu. Poza kuchnią znajdzie zastosowanie także i w łazience, jeśli nie zdecydujemy się tam na zamontowanie filtra do gorącej wody. Za sprawą jednej baterii możemy korzystać z wody wodociągowej zarówno ciepłej, jak i zimnej do mycia rąk czy zębów oraz wody filtrowanej do mycia wrażliwej skóry twarzy. Niezależnie gdzie zamontujemy baterię trójdrożną, z pewnością ułatwi ona codzienne czynności.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button