5 zasad doboru kompletu obiadowego do aranżacji kuchni

Odpowiednie zestawienie elementów wystroju w ten sposób, aby wspólnie tworzyły spójną całość, nie jest prostym zadaniem. Niektórzy twierdzą, że ich wrodzone poczucie dobrego smaku jest najlepszym drogowskazem. Jeszcze inni niewiele cenią sobie ogólne zasady aranżacji przestrzeni, nade wszystko faworyzując prywatny gust. Warto jednak mieć pojęcie o podstawowych regułach wnętrzarskich. Dziś prezentujemy wskazówki dotyczące urządzania jadalni i doboru do niej właściwego kompletu obiadowego. Poznaj 5 reguł, które ułatwiają podjęcie kluczowych decyzji dekoratorskich.

Jadalnia na 5! Istotne porady projektowania wnętrz

Urządzanie przestrzeni mieszkalnej bywa stresujące. Zwłaszcza dla osób, które robią to pierwszy raz. Przy braku wysokiego budżetu na domowe inwestycje można zrezygnować z usług dekoratora wnętrz. Warto jednak z zainteresowaniem śledzić aktualne trendy i przestrzegać podstawowych zasad, dzięki którym wystrój jest spójny. Oto kilka z nich:

Zachowaj jedność stylistyczną

Duże zróżnicowanie produktów dostępnych na rynku sprawia, że klienci sklepów bywają zagubieni w bogactwie asortymentu. Robiąc zakupy w sklepie stacjonarnym lub internetowym zachwycają się elegancką formą np. zestawu obiadowego i uznają, że będzie idealnie prezentował się na stole. Tymczasem w domu okazuje się, że na ekspozycji wyglądał korzystniej, ponieważ był częścią przemyślanej kompozycji w miejscu sprzedaży. Mylące bywa także uniwersalne, białe tło zdjęcia produktu reklamowanego na stronie internetowej. Przy zakupie serwisu obiadowego miej na uwadze, że Twoja jadalnia jest utrzymana np. w stylu nowoczesnym, rustykalnym lub glamour i to pod tym kątem dobieraj elementy wyposażenia wnętrza.

Sprawdź komplety obiadowe na: https://www.pieknowdomu.pl/porcelana/serwisy-zestawy-obiadowe.html

Pamiętaj o kolorystyce

W tym obszarze możesz postawić na jednolitość lub kontrast. Szczególnie łatwo dobierać dodatki, gdy jadalnia i komplet obiadowy mają wybarwienie czarne i białe. Wówczas wzajemne przeciwieństwa mogą stanowić wobec siebie idealną przeciwwagę, niczym w koncepcji yin i yang. Do stonowanych kolorystycznie przestrzeni idealnie nadaje się kremowy serwis obiadowy. Zestaw na wyjątkowe okazje może zawierać złote akcenty, które świetnie podkreślą prestiż wystawnej kolacji.

Zwracaj uwagę na detale

Nie bez przyczyny powiedzenie „diabeł tkwi w szczegółach” jest tak powszechnie używane. Pod tym względem olbrzymie znaczenie ma fason, wzór oraz wykończenie. Przyjrzyj się, jakie kształty geometryczne oraz charakterystyczne akcenty wykończenia dominują w otoczeniu i dobierz komplet obiadowy, który będzie do nich pasował lub subtelnie nawiązywał.

Nie zapominaj o funkcjonalności

Wielu osobom słowo „design” kojarzy się wyłącznie z aspektem wizualnym. A przecież wyraża ono także starania o funkcjonalność przedmiotu. Kupując zestaw obiadowy pamiętaj o użyteczności poszczególnych elementów. Jaki ma to związek z aranżacją? Dobrze urządzone wnętrze ma służyć ludziom, a nie tylko stanowić atrakcyjną ozdobę godną okładkowej sesji zdjęciowej.

Zadbaj o proporcje

Mamy tu na myśli przede wszystkim liczbę elementów, które zawiera serwis obiadowy. Dostępne propozycje (np. w sklepie internetowym Piękno w domu) mogą składać się nawet z kilkudziesięciu sztuk naczyń oraz sztućców. Postawione wszystkie na małym stole będą wyglądać groteskowo, a zwyczaj prezentowania zastawy stołowej w szklanej gablotce przeszedł już do lamusa. Pamiętaj zatem o umiarze, który jest najlepszym doradcą początkującego dekoratora wnętrz.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button