Klimatyzacja stała czy klimatyzator przenośny – co wybrać?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup klimatyzacji do swojego domu. W takiej sytuacji najczęściej zadajemy sobie pytanie, jaki klimatyzator kupić – stały czy przenośny? Jeżeli również stoisz przed takim wyborem, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Klimatyzator przenośny czy stały?

Wiele osób zastanawiając się nad tym, jaki klimatyzator kupić do domu, bierze pod uwagę przede wszystkim jego cenę. Biorąc pod uwagę wyłącznie koszty, klimatyzatory przenośne wypadają korzystniej, ponieważ ich koszt jest zazwyczaj niższy. Dodatkowo z klimatyzatorów przenośnych można korzystać praktycznie zaraz po ich zakupie, ponieważ nie wymagają specjalistycznego montażu. Dodatkowo jak sama nazwa mówi, klimatyzatory przenośne możesz łatwo przetransportować i cieszyć się optymalną temperaturą w różnych pomieszczeniach. Warto również dodać, że nowoczesne klimatyzatory mobilne są zazwyczaj również cichsze niż klimatyzatory zamontowane na stałe.

Kiedy warto zdecydować się na klimatyzator montowany na stałe?

Wybierając klimatyzator do domu, warto wziąć pod uwagę fakt, że klimatyzator przenośny nie jest najczęściej w stanie zastąpić tego montowanego na stałe. Co to oznacza w praktyce? Klimatyzatory przenośne są mniej wydajne. Zazwyczaj klimatyzacja przenośna nie jest w stanie odpowiednio schłodzić dużych pomieszczeń, ponieważ tego typu urządzenia są zazwyczaj niewielkie.

Jeśli więc zastanawiasz się nad montażem klimatyzatora w domu, to warto rozważyć montaż systemu typu split. Na jakiej zasadzie działa tego typu urządzenie? W pomieszczeniu montowana jest jednostka wewnętrzna, której podstawowym zadaniem jest obniżenie temperatury w mieszkaniu, a na zewnątrz instalowana jest jednostka odpowiedzialna za usuwanie ciepłego powietrza z wnętrza. Zakup klimatyzatora montowanego na stałe gwarantuje maksymalny komfort w mieszkaniu lub domu podczas upalnych dni.

Klimatyzator przenośny czy montowany na stałe – podsumowanie

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, który klimatyzator wybrać – przenośny czy montowany na stałe. Wybór powinien być uzależniony przede wszystkim od Twoich potrzeb i wielkości pomieszczenia, w którym chcesz umieścić klimatyzator. Zachęcamy Cię do zapoznania się z bogatą ofertą sklepu Czysty Klimat. Klimatyzatory ścienne marki Gree w sklepie czystyklimat.pl to rewelacyjne urządzenia, które świetnie sprawdzą się w Twoim domu lub mieszkaniu. Klimatyzatory tej marki mają wiele funkcji, a w dodatku są przyjazne środowisku oraz bardzo intuicyjne w obsłudze. Wybierz już teraz klimatyzatory marki Gree i ciesz się optymalną temperaturą w Twoim mieszkaniu lub domu!

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button