Klimatyczne ozdoby na święta

Boże Narodzenie to najbardziej wyczekiwane święta w roku. Dzieje się tak, nie tylko ze względu na ich rodzinny charakter, ale i magiczną atmosferę, która je otacza. Aby ten czas był naprawdę niezapomniany, możemy wzmocnić świąteczny klimat, dekorując mieszkanie. Oferta sklepów internetowych i tradycyjnych jest obecnie tak bogata, że bez kłopotu wybierzemy coś dla siebie. Jak więc wykreować magię świąt w naszym domu za pomocą dekoracji i ozdób?

Choinka i nie tylko

Pod koniec grudnia choinka staje się sercem domu. Chcemy więc, żeby wyglądała jak najpiękniej. Każdy z nas ma jednak własne tradycje związane z ubieraniem choinki. Niektórzy wnoszą ją do domu już tydzień przed Wigilią i wieszają ozdoby zbierane od pokoleń — każda z nich ma swoją historię i budzi wiele wspomnień. Inni co roku stylizują drzewko w sposób zgodny z najnowszymi trendami.

Dekoracje świąteczne kupujemy, nie tylko dlatego, że ich potrzebujemy, ale przede wszystkim dlatego, że nas zachwycają. Dlatego producenci oferują nam co roku nowe, oryginalne projekty — trudno więc się oprzeć pokusie nabycia pięknej ozdoby. Dobrym przykładem jest sklep internetowy duka.com, który oferuje ciekawe bombki i zabawki na choinkę w formie zwierząt i uroczych skrzatów. W ofercie sklepu znajdziemy inspirującą propozycję dla osób, które chciałby wykreować choinkę rodem ze starych powieści — dla nich strzałem w dziesiątkę może okazać się zabawka-zawieszka dziadek do orzechów, nawiązujący do znanego baletu Czajkowskiego, który jest do dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli świąt Bożego Narodzenia. Również osoby, które chciałyby ozdobić swoje drzewko w sposób bardziej nowoczesny znajdą w duka.com coś dla siebie: monochromatyczne bombki i girlandy świetlne pozwolą stworzyć współczesną stylizację w jednym lub dwu wybranych kolorach.

ozdoby-na-swieta.jpg

Bombki i zabawki możemy też wykorzystać do tworzenia oryginalnych stroików i dekoracji okiennych — wszystko zależy od naszej pomysłowości i inwencji. Możemy na przykład stworzyć ciekawą ozdobę z jemioły, używając kilku bombek w jednym kolorze i światełek z baterią. Jemioła zawieszona wysoko pod sufitem, na przykład w korytarzu, podkreśli nastrój i przywita naszych gości. Może przyniesie też szczęście i powodzenie na kolejny rok?

Świąteczne akcenty w całym domu

Za pomocą niebanalnych ozdób i dekoracji możemy też wzmocnić atmosferę świąt w całym domu. W pokoju dzieci dobrze sprawdzą się poduszki ze świątecznym motywem i zabawne figurki skrzatów. Takie dekoracje świąteczne znajdziemy w sklepie duka.com, gdzie również kupimy stoper do drzwi w bożonarodzeniowym klimacie, który powinien spodobać się najmłodszym.

Wytrawny dekorator wie, że nie ma prawdziwych świąt bez klimatycznego światła. Koniecznie więc musimy znaleźć miejsce dla świec i migotliwych lampek. Prawdziwe świece postawmy raczej na stole lub w miejscach bezpiecznych i poza dostępem dzieci. Świece ledowe możemy za to umieszczać wszędzie tam, gdzie chcemy — mogą być one bazą, wokół której stworzymy oryginalny stroik do kuchni lub na korytarz.

Świąteczne lampiony o przyjemnym stłumionym blasku będą roztaczać klimat w sypialni. Lampiony w kształcie uroczych, zimowych domków znajdziemy na stronie duka.com, która oferuje również dekoracyjne drewniane ozdoby w formie podświetlanych miasteczek z motywem Mikołaja z zaprzęgiem reniferów. W końcu są święta — możemy znów stać się na chwilę dziećmi!

Dobrym pomysłem może być też ozdobienie drzwi wejściowych naszego domu. Możemy użyć tradycyjnych wianków, które wykonamy sami lub bez problemu zakupimy na bożonarodzeniowym jarmarku. Jeśli zaś ktoś uważa ten zwyczaj za zbyt odległy od europejskiej tradycji, może zamiast wianka ustawić podświetlany stroik przed głównym wejściem.

Wiele osób decyduje się też na zewnętrzne oświetlenie świąteczne, ale warto pamiętać, że powinno być ono energooszczędne, w innym wypadku święta mogą okazać się bardzo kosztowne! Ponadto oszczędzanie energii, ekologia i filozofia zero waste są ważne — postawmy więc na rozwiązania, które nie przyczynią się do niszczenia zasobów planety i kupmy na przykład drewniane zawieszki, które gdy się już nam znudzą, nie zaśmiecą środowiska jak plastik. Ozdoby i dekoracje z drewna znajdziemy również w sklepie duka.com.

Treść promowana duka.com

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button