Kamienne wnętrza – jaki materiał najlepiej wykorzystać?

Kamienne płytki w kuchni czy łazience, kamienne forniry czy panele to elementy, które z jednej strony są niesamowicie trwałe i solidne, z drugiej eleganckie i estetyczne. Dlatego też kamienne wnętrza cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów. W jaki sposób można zaaranżować przestrzeń, wykorzystując kamienne elementy ozdobne?

Aranżacja przestrzeni z wykorzystaniem kamienia

Urządzanie i projektowanie wnętrza naszego domu czy mieszkania to często nie lada wyzwanie. Skomponowanie wszystkich elementów ze sobą wymaga z jednej strony zmysłu estetycznego, z drugiej zaś wyobraźni przestrzennej, która już w naszej głowie zagospodaruje wnętrza w odpowiedni sposób. Jednym z istotnych elementów wystroju pomieszczeń w mieszkaniu jest wybranie materiałów, jakie będą komponowały się na naszej ścianie. Jedni wybierają farbę, inni tapety różnego rodzaju. Jednak najbardziej klasycznym materiałem ściennym wydaje się być kamień. Dlatego też coraz więcej ciekawych projektów możemy znaleźć w różnych katalogach wnętrzarskich czy wizualizacjach, gdzie ściany różnych pomieszczeń pokryte są warstwami różnych kamiennych elementów ozdobnych. Jednym z bardzo ciekawych rozwiązań jest postawienie na kamienne płytki. Płytki stosowane są bardzo często do kuchni lub łazienki. Kamienne płytki nadają pomieszczeniu nieco klimatu, surowego, a zarazem bardzo ciekawie komponującego się z innymi elementami wystroju. Wiele osób decyduje się na to, by właśnie kamień stanowił pewien motyw przewodni w ich mieszkaniu i umieszczają go w różnych konfiguracjach i wersjach na ścianie czy na podłodze.

Płytki granitowe i panele kamienne

Popularne są płytki granitowe, które możemy znaleźć w różnych odcieniach, kolorach czy gramaturach. Możemy wybrać ich kształty i rozmiary, komponując z nich wzory, jakie tylko przypadną nam do gustu. Poza płytkami ciekawie prezentują się także panele kamienne, które równie dobrze sprawdzą się na ścianach wewnętrznych, ale także będą prezentować się na elewacjach zewnętrznych. Wytrzymałość kamienia i odporność na zmienne warunki atmosferyczne pozwala na długo zachować wysoką jakość i estetykę materiału. W przypadku ozdób ściennych do salonu, to doskonałą opcją będzie wykorzystanie fornirów kamiennych. Jest to rodzaj materiału przypominający do złudzenia tapetę. Nic bardziej mylnego, ponieważ wciąż jest to kamień, tyle tylko, że zachowujący niesamowitą elastyczność. Bardzo modne w ostatnich sezonach są blaty kuchenne i łazienkowe wykonane ze spieków kwarcowych.

Forniry kamienne zamiast tapety

Ponadto forniry kamienne są o wiele trwalsze niż zwykłe papierowe tapety. Dlatego też wyłożenie kamienną ozdobą ścian pozwoli przez długie lata cieszyć się świetną jakością, bez konieczności dokonywania jakichkolwiek poprawek. Poza ścianami i podłogami, które można wyłożyć różnymi odmianami kamienia, warto pamiętać także o stopniach schodów i parapetach. Miejsca te również wymagają solidnego kruszcu, który będzie trwały, służąc mieszkańcom przez wiele lat. Ponadto tego typu elementy jak parapety czy stopnie schodów wykonane z kamienia dodają niesamowitego uroku wnętrzu. Dzięki tym kilku prostym zabiegom mieszkanie nabiera klasy i głębi. Dlatego decydując się na aranżację swojej przestrzeni mieszkaniowej, warto rozważyć także kamienne wnętrze, ponieważ w tym przypadku trwałość i estetyka wykonania idą w parze.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button