Jakie fotografie do salonu?

Fotografie stanowią dzisiaj popularną ozdobę wnętrz. Nie chodzi przy tym wyłącznie o zdjęcia rodzinne, ale o fotografię artystyczną. Przystraja ona ściany w naszych salonach, sypialniach, gabinetach, korytarzach, a nawet kuchniach. Jak dobrać odpowiednie zdjęcie? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Rozkwit fotografii artystycznej

Przede wszystkim warto podkreślić, że fotografia stała się sztuką. Zdjęcia znanych i cenionych na rynku fotografów kosztują dzisiaj setki, a nawet tysiące złotych. Mogą oni z powodzeniem rywalizować z popularnymi malarzami. Fotografia artystyczna ma przy tym wiele twarzy. Do popularnych obszarów tej dziedziny sztuki można zaliczyć chociażby fotografię osób, akty, martwą naturę, pejzaże, a nawet modę. Dodatkowo twórcy wykorzystują rozmaite techniki fotograficzne – korzystając z tradycyjnych metod lub sięgając po innowacyjne, nowoczesne rozwiązania. Fotografia artystyczna bazuje też na różnych kolorach – zarówno tych naturalnych, „podkręconych”, ale również czarno-białych. Fotografie mogą przy tym wyrażać różnorodne emocje – zachwycać, szokować, wzruszać, a nawet wywoływać złość.

Jakie zdjęcie do salonu?

Wybór odpowiedniego zdjęcia lub zdjęć do salonu powinien być podyktowany stylem, w którym zostało urządzone dane wnętrze. W pomieszczeniach nowoczesnych świetnie sprawdzają się zdjęcia czarno-białe. Pięknie współgrają z surowością wnętrza z betonowymi i szklanymi elementami. Z kolei do pomieszczeń klasycznych, pełnych antyków i starych mebli, polecamy portrety oraz krajobrazy. Świetnie prezentują się na ścianach zdjęcia przypominające obrazy. Do pomieszczeń urządzonych w stylu skandynawskim często wybierane są natomiast fotografie z motywami natury. Zwierzęta, rośliny pięknie komponują się z drewnianymi elementami charakterystycznymi dla tego stylu. Do pomieszczeń urządzonych w stylu rustykalnym lub prowansalskim polecamy natomiast fotografię artystyczną z motywami kwiatowymi. A we wnętrzach w stylu vintage na pewno sprawdzą się zdjęcia w sepii.

Jak wieszać zdjęcia w salonie?

Fotografia artystyczna pięknie prezentuje się na ścianach salonu. Można postawić na pojedyncze zdjęcie lub na cały kolaż. Zestawiając jednak ze sobą różne fotografie należy zadbać o to, by pasowały do siebie stylem. Pojedyncze zdjęcie nie może natomiast przytłaczać. Jego wymiary powinny zostać dostosowane do dostępnej przestrzeni. Doskonale też prezentują się ozdoby w formie zdjęć powieszone wyłącznie na jednej ścianie. W sytuacji, w której na każdej coś wieszamy, wnętrze sprawia wrażenie nieco zagraconego.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button