Jaką wybrać pościel do sypialni rodzeństwa

Niezależnie od ile Twoje dziecko ma lat, prawidłowy sen jest dla niego niezwykle ważny. Od jakiego jakości zależy to, jakie samopoczucie będzie miało Twoje dziecko oraz jak będzie się rozwijało i funkcjonowało. Jeśli chcesz, aby wysypiało się, powinieneś wybrać pościel do pokoju dziecka, która będzie odpowiednia dla niego. Czym warto się kierować, decydując się na jeden z modeli? Podpowiadamy o tym poniżej.

Dlaczego prawidłowy sen dziecka jest tak ważny?

Podczas snu dziecka mózg dziecka porządkuje informacje, które gromadzi w ciągu dnia. Dzięki niemu dziecko utrwala czynności, których się nauczyło. Odpoczynek pomaga dzieciom w fizycznej regeneracji oraz sprzyja prawidłowemu rośnięciu. Sen ma wpływa na wzmocnienie układu odpornościowego. Jeśli dzieci śpią zbyt krótko, mogą mieć problemy z koncentracją, zapamiętywaniem oraz odczuwać stres i niepokój.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając pościel do pokoju dla dziecka?

Wybierając pościel do pokoju dziecka, powinieneś skupić się na dwóch cechach. Po pierwsze powinna być bezpieczna. Dlatego nie może zawierać elementów, które mogą spowodować zranienie np. guzików oraz drobnych elementów, które dziecko może połknąć. Decydując się na komplet pościeli, sprawdź także, z jakiego materiału są uszyte poszewki oraz, jaki mają rozmiar. Specjaliści polecają pościele z muślinu, mikrofibry oraz bawełny. Są to tkaniny, które nie zaburzają procesu oddawania ciepła. Charakteryzują się: antyalergicznością. Pościel, która jest przygotowana z nich jest lekka oraz przyjemna w dotyku.

Po drugie, decydując się na komplet pościeli, dopasuj go do wzrostu dziecka. Dla noworodka sprawdzi się ciasny rożek. To właśnie w nim, będzie czuł się bezpiecznie. Dlatego starszego dziecka niezastąpionym okaże się komplet pościeli składający się z: kołdry, poduszki oraz prześcieradła.

Jaką wybrać pościel do sypialni rodzeństwa 2

Czy pościel do pokoju dla dziecka powinna zawierać certyfikaty?

Zanim kupisz pościel dla chłopca (https://posciel-szpulka.pl/posciel-dla-chlopca/) lub pościel dla dziewczynki (https://posciel-szpulka.pl/posciel-dla-dziewczynki/), upewnij się, że zawiera odpowiednie certyfikaty. Przykładowo: Pościel opatrzona znaczkiem GOTS Organic oznacza, że produkt musi zawierać co najmniej 95 procent certyfikowanego włókna organicznego. Jeśli pościel ma przyznany certyfikat OEKO-TEX, możesz mieć pewność co do tego, że wszystkie elementy produktu, zostały przebadane pod kątem, substancji szkodliwych, w tym substancji prawie zakazanych np. barwników alergizujących, ekstrahowanych metali ciężkich, pestycydów oraz chlorofenoli. Certyfikat OEKO – TEX mają przyznane wyłącznie te wyroby włókiennicze, które są wolne od ponad stu substancji. Katalog kryteriów, które są wymagane, jest aktualizowany przynajmniej raz do roku. Jeśli produkt, który chcesz kupić zawiera przynajmniej jeden z dwóch certyfikatów, możesz być pewnym tego, że przeszedł odpowiednie testy i jest bezpieczny dla zdrowia twojego dziecka.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko wysypiało się, wybierz pościel dla dziecka, która jest bezpieczna, wygodna oraz dostosowana do wieku Twojej pociechy. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, możesz kupić pościel dla chłopca i dla dziewczynki.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button