Jak urządzić malutkie mieszkanie?

Zamierzasz zaprojektować niewielkie mieszkanie w Warszawie? Na pewno zastanawiasz się, co zrobić, aby przestrzeń, którą dysponujesz, stała się funkcjonalnym i estetycznym miejscem – takim, w którym można z przyjemnością realizować codzienne obowiązki i relaksować się po ich wykonaniu. Aranżując mieszkanie o powierzchni kilkunastu czy kilkudziesięciu metrów kwadratowych, nie można pozwolić sobie na „marnotrawienie” przestrzeni. W artykule podpowiadamy, jak zagospodarować małe mieszkanie.

Projekt małych mieszkań – podstawowe zasady

Projektując małe mieszkanie, warto stosować się do kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze, należy pamiętać o tym, by odpowiednio wydzielić strefy w naszym mieszkaniu: dzienną (salonową), nocną (sypialnianą) oraz kuchenną. Do ustanowienia granic między strefami warto wykorzystać elementy wystroju, np. regały. Można również wyeksponować poszczególne części mieszkania za pomocą kolorów – jasne barwy zwykle wykorzystuje się w przestrzeni kuchennej, a ciemniejsze w pozostałych częściach mieszkania. Po drugie, warto postarać się o to, by jak najbardziej powiększyć optycznie przestrzeń, którą dysponujemy. W tym celu należy przede wszystkim kierować się zasadą „mniej znaczy więcej”. Podstawowym błędem popełnianym w trakcie urządzania małego mieszkania jest nagromadzenie zbyt wielu mebli i elementów dekoracyjnych. Aranżacje małych wnętrz „nie lubią” dodatków, które nie pełnią żadnej – oprócz estetycznej – funkcji.

Projektowanie mieszkania

Jak umeblować małe mieszkanie w Warszawie? Postaw na wielofunkcyjność i porządek

W małych mieszkaniach nie należy przesadzać z liczbą mebli. Jakie jednakże meble wybrać? Przede wszystkim powinniśmy zdecydować się na produkty wielofunkcyjne. Przykładowo, jeśli dysponujemy jednopokojowym mieszkaniem – takim, w którym strefa dzienna musi być połączona ze strefą nocną – dobrym pomysłem będzie wybór rozkładanej sofy narożnej. Za dnia posłuży nam ona do odpoczynku, a w nocy stanie się wygodnym łóżkiem. Być może warto rozważyć pomysł zakupu piętrowego łóżka, pod którym najczęściej umieszcza się biurko do pracy i nauki. Dzięki niemu zaoszczędzimy naprawdę sporo miejsca. Pamiętajmy też, że w małym mieszkaniu niezwykle ważne jest odpowiednie przechowywanie rzeczy – szafy pod sufit czy regały naścienne okażą się niezwykle pomocne.

Projekty aranżacji małych mieszkań w Warszawie – zainspiruj się!

W przypadku małych mieszkań najważniejszy jest dobry pomysł na przestrzeń. To, czy zaprojektujemy mieszkanie funkcjonalne i przytulne zależy w dużej mierze od naszej kreatywności. Jeśli masz zamiar zaaranżować przestrzeń w swoim mieszkaniu i szukasz źródła inspiracji, koniecznie zajrzyj na stronę internetową machinasnu.pl. Specjaliści ze studia projektowego nie tylko doradzą, jak zagospodarować małe mieszkanie, ale również przedstawią projekty, które dotychczas zrealizowali. Możesz potraktować je jako inspirację lub punkt wyjścia dla własnej aranżacji. Zdecyduj się na projektowanie mieszkania w Warszawie z pomocą profesjonalistów!

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button