Dlaczego warto zainwestować w domowe filtry odwróconej osmozy?

Filtry do wody obecnie spotkać możemy w sporej części polskich domów. Wielu rodaków wybiera specjalne dzbanki, w których umieszcza się wymienne wkłady filtrujące. Zapobiegają one osadzaniu się kamienia na urządzeniach AGD, usuwają aktywny chlor i żelazo, pestycydy, metale ciężkie, produkty ropopochodne, rdzę i zanieczyszczenia mechaniczne. Ponadto zmiękczają wodę i poprawiają jej smak i zapach. Tego typu filtry trzeba jednak dość często wymieniać, a plastikowe czajniki nie są przystosowane do wody o wysokiej temperaturze i mają ograniczenia objętościowe.

Świetną alternatywą są filtry korzystające z procesu odwróconej osmozy. Montuje się je przy kranie, co powoduje, że oczyszczoną wodę możemy używać w nieograniczonej ilości, a jej temperatura jest zależna od naszych potrzeb. Filtr odwróconej osmozy do domu to rozwiązanie praktyczne, skuteczne i nowoczesne. Odwróconą osmozę uznaje się za najlepszy sposób oczyszczania wody w prywatnej przestrzeni. Polega ona na kierowaniu wody do specjalnej membrany osmotycznej, która przepuszcza ją przez mikro otwory o wielkości 0,0001 mikrona. Płyn poddany takiej filtracji jest uwolniony z wszelkich bakterii, wirusów, grzybów czy zanieczyszczeń.

Woda poddana procesowi odwróconej osmozy może być wykorzystywana do mycia ciała, pielęgnacji włosów, przygotowywania posiłków i napojów lub do użytkowania sprzętów AGD. Filtry wyposażone dodatkowo w mineralizatory „produkują” wodę nadającą się do picia prosto z kranu. Dzięki temu nie musimy gotować wody lub zaopatrywać się w odmianę butelkowaną w sklepie. A to przekłada się zarówno na oszczędności w domowym budżecie, jak i na ekologię, ponieważ nie przyczyniamy się do wytwarzania dodatkowych ilości plastiku.

Jednym z renomowanych dystrybutorów filtrów odwróconej osmozy jest sklep internetowy MyAqua.pl. W jego ofercie znajdziecie Państwo kilka rodzajów filtrów (w zależności od stopnia filtracji) oraz niezbędne akcesoria. Warto zajrzeć na ich stronę, by w pełni zapoznać się z ciekawą ofertą, która ułatwi Wam codzienne czynności w domu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button