Dlaczego warto kupić osłonę na balkon?

Osłona balkonowa pozwala bezpiecznie wypocząć na własnym tarasie, a dodatkowo zachować wysoki stopień prywatności. Dzięki niej możesz uniknąć spojrzeń sąsiadów i stworzyć tzw. intymny kącik, w którym zrelaksujesz się z filiżanką kawy oraz ciekawą książką. W dzisiejszym wpisie przedstawimy, jakie funkcje spełnia osłona balkonowa, a także, dlaczego warto ją zainstalować. Miłej lektury!

Jakie funkcje spełnia osłona na balkon?

Osłona na balkon zwiększa prywatność. Podnosi poziom bezpieczeństwa podczas spędzania czasu na balkonie (szczególnie w kontekście małych dzieci i zwierzaków domowych), a dodatkowo pozwala ochronić częściowo dekoracje przed działaniem czynników zewnętrznych. Jest to również bardzo atrakcyjna ozdoba, podnosząca estetykę całościową elewacji.

Jakie są rodzaje osłon balkonowych?

Osłony balkonowe dzielą się na kilka rodzajów – osłony naturalne, osłony z gładkiego plastiku oraz z technorattanu.

Osłony naturalne

Wyglądają najlepiej. Dedykowane są przede wszystkim osobom dbającym o ekologię, zamiłowanym w tarasach naturalnych. Minusem osłon naturalnych (np. wikliny i bambusa) jest ich trwałość – w tym przypadku lepsze okazują się zabezpieczenia z tworzyw sztucznych. Trzeba je regularnie wymieniać na nowe, aby przez cały czas spełniały swoją funkcję.

Osłony z gładkiego plastiku

Jedne z najbardziej pożądanych rozwiązań ostatnich lat. Można je kupić na wymiar lub z rolki. Są łatwe w montażu i bardzo uniwersalne, ponieważ występują w rozmiarach standardowej balustrady balkonowej (pod względem wysokości).

Osłony z technorattanu

Osłony z technorattanu imitują maty z naturalnych materiałów. Są od nich nieco tańsze, wyróżniając się wysoką jakością tworzywa. Warto jednak pamiętać, że technorattan, który wystawimy na działanie czynników zewnętrznych, może utracić pierwotny poziom sprężystości.

balkony

Osłona na balkon – dlaczego warto ją zainstalować?

Osłona na balkon gwarantuje komfort. Jej największą zaletą jest fakt, iż zabezpiecza przed wiatrem i tzw. zacinającym deszczem. Pozwala się w pełni zrelaksować. Wpływa także na aspekty estetyczne. Materiały drukowane są w taki sposób, żeby imitowały naturalne dekoracje (np. bluszcz czy też cegły).

Osłona balkonowa – zalety

Poniżej przedstawiamy zalety osłon balkonowych:

  • większe bezpieczeństwo,
  • zabezpieczenie przed warunkami zewnętrznymi,
  • estetyczny wygląd,
  • wyższy stopień prywatności,
  • ochrona mebli balkonowych i dekoracji przed deszczem oraz śniegiem.

Wybierając osłony balkonowe, zwróć uwagę na ich trwałość, efekty estetyczne oraz materiał – powinien być odporny na działanie czynników atmosferycznych. Chcesz ozdobić swój balkon, taras lub ogrodzenie? Zależy Ci na większym stopniu prywatności, a także ochronie mebli balkonowych i dekoracji przed deszczem czy też śniegiem? Sprawdź ofertę firmy drukarnia-wojewoda.

Producent gwarantuje przystępne ceny i wiele rozwiązań (np. banery laminowane) wyróżniających się wysoką jakością tworzyw wykorzystanych do produkcji oraz różnorodną gamą kolorystyczną w wielu rozmiarach.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button