Dlaczego warto kupić fotel do karmienia dziecka?

Pojawienie się w domu niemowlęcia oznacza przeorganizowanie życiowej przestrzeni rodziców oraz zakup nowych mebli. Rodzice stawiają często na fotel do karmienia piersią, w którym młoda mama może spokojnie nakarmić dziecko, a także na łóżeczka i łóżka z dziecięcymi ozdobami.

Przy karmieniu piersią zarówno mama, jak i dziecko, powinni mieć spokój i ciszę, a także wygodne miejsce, w którym oboje będą się czuć komfortowo. W tej roli dobrze sprawdzi się bujany fotel, wyposażony w obite miękkim materiałem, wysokie oparcie.

Wygodny fotel do karmienia

Miejsce do karmienia dziecka jest bardzo ważne, ponieważ proces karmienia piersią niemowlęcia trwa zwykle bardzo długo, nawet kilkadziesiąt minut. Z tego powodu na czas karmienia mama powinna zapewnić sobie wygodną przestrzeń, w której będzie się czuła dobrze. Często rodzice urządzają kącik do karmienia w pokoju niemowlaka, w którym pojawia się fotel bujany. Funkcję bujania lubią nie tylko niemowlęta, które delikatny ruch uspokaja, ale również rodzice – dla nich bujany fotel do karmienia daje możliwość komfortowego spędzenia czasu z dzieckiem podczas karmienia lub usypiania niemowlaka. Zamiast bujanego fotela można zdecydować się na fotel uszak, posiadający wygodne oparcie, lub fotel z dodatkowym podnóżkiem, umożliwiającym odpoczynek dla zmęczonych nóg młodej mamy. W takim fotelu można przyjąć wygodną pozycję, idealną do karmienia i usypiania dziecka, a także zapewniającą chwile bliskości z maluchem.

Bujany fotel przyda się również po zakończeniu karmienia

Chcąc wybrać fotel do karmienia, który posłuży rodzicom i dziecku również po zakończeniu karmienia, zwróć uwagę, aby mebel był funkcjonalny. Dobry fotel pozostanie z dzieckiem na wiele lat, podobnie jak pierwsze, duże łóżko. Kiedy maluch wyrasta już z łóżeczka i przestaje tak mocno kręcić się w trakcie snu, warto pomyśleć o zmianie tradycyjnego łóżeczka na łóżko dla malucha z kolorowymi, bezpiecznymi dla dziecka ozdobami. W tej roli dobrze sprawdzi się łóżko domek z praktyczną szufladą na pościel oraz estetycznym, drewnianym stelażem, który sprawi, że dziecko pokocha swoje nowe łóżko. Na stelażu można zawiesić baldachim albo inne ozdoby lub lampki, dzięki którym maluch poczuje się bezpiecznie. Taki mebel sprawi, że pokój dziecięcy będzie funkcjonalny, a dziecko będzie miało własną przestrzeń do odpoczynku. Dostępne na rynku modele pozwalają wybrać łóżko klasyczne lub piętrowe, a także łóżko na antresoli.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button