Dlaczego lepiej wybrać schody modułowe?

Budowa własnego domu jednorodzinnego zmusza każdego prywatnego inwestora do dokonywania ciągłych wyborów. Musi on wielokrotnie iść na kompromis nie tylko z własnymi upodobaniami, ale także z rosnącymi kosztami budowy oraz wykończenia wymarzonego lokum. Nad pewnymi elementami zresztą warto jest się zastanowić już na etapie projektowania budynku. Czy naprawdę potrzebna jest ciężka i zajmująca ogromną przestrzeń betonowa klatka schodowa z ciężką konstrukcją schodów? Niekoniecznie. Lepiej wybrać schody modułowe, szczególnie przy mniejszych metrażach, w których każda oszczędność miejsca jest na wagę złota.

Nie chodzi tylko o miejsce, chodzi także o pieniądze

Gotowe modułowe schody pozwalają inwestorowi na zaoszczędzenie kilku metrów kwadratowych, które można spożytkować na przechowywania rzeczy lub zaaranżować w ramach przestrzeni rekreacyjnej lub wypoczynkowej. Nie jest to jednak ich jedyną zaletą. Przede wszystkim są zdecydowanie tańsze od standardowych rozwiązań, przy czym zupełnie nie ustępują im pod względem jakości oraz długowieczności.

Kupując schody modułowe z katalogu, od razu wiadomo, jaka jest ich szczegółowa specyfikacja. Mogą być wykonane z różnych materiałów i wykończone w wielu różnych stylach, co pozwala na dobranie ich do ulubionego przez klienta designu. Montaż nie jest skomplikowany, a gwarancja pozwala na to, żeby cieszyć się ich użytkowaniem bez zbędnego stresu oraz nerwów. Coraz więcej osób się na nie decyduje, co zważywszy na ich zalety naprawdę nie jest niczym niezrozumiałym.

Wygląd, lekkość i oszczędność czasu

Większość zdaje sobie sprawę, że budowa konstrukcji nośnej klatki schodowej oraz robienie wylewek wymaga sporego zaangażowania sił, środków, ale również i czasu. Schody modułowe pozwolą na znaczne przyspieszenie prac, ponieważ do ich zamontowania wystarczą dwie osoby i raptem kilkadziesiąt minut. Montuje się je już po położeniu podłóg. Sprawia to, że wcześniej trzeba korzystać z drabin lub rusztowań, ale nie jest to fakt, który przeszkadzałby w sprawnej budowie domu.

Kolejną zaletą, jaką przedstawiają sobą modułowe schody, jest ich lekkość. Konstrukcja nie przytłacza i jest wizualnie delikatna, chociaż bardzo trwała i wytrzymała na naprawdę duże obciążenia. W katalogach producentów znajdują się dziesiątki modeli, z których wiele kosztuje poniżej 6 tysięcy złotych. Dla najbardziej wymagających, którzy dysponują większymi sumami gotówki, istnieje także opcja stworzenia indywidualnego projektu na wymiar, który będzie się idealnie komponował z zaplanowanymi pieczołowicie wnętrzami.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button