Czeka Cię odbiór mieszkania od dewelopera? Zobacz, jakiego błędu nie popełnić

Odbiór techniczny mieszkania to ważny etap na drodze do zamieszkania w nowym „M”. Zobacz, w jaki sposób się do niego przygotować, aby otrzymać mieszkanie w stanie zgodnym z zapisami umowy deweloperskiej.

Odbiór techniczny mieszkania powinien odbywać się w obecności inspektora budowlanego. Klienci indywidualni często nie mają niezbędnej wiedzy, doświadczenia, a co za tym idzie również kompetencji, aby sprostać tej czynności. Jeżeli chcesz spać spokojnie, będąc pewnym, że stan techniczny mieszkania przed podpisaniem protokołu zdawczo-odbiorczego jest zadowalający, nie wahaj się skorzystać z pomocy profesjonalistów zajmujących się odbiorem mieszkań. Koszt tego typu usługi stanowi bardzo niewielki procent zakupu nieruchomości, a może ustrzec Cię przed dodatkowymi wydatkami związanymi z ogromem prac, które będzie musiała wykonać ekipa wykończeniowa, zatrudniona przez Ciebie. Zobacz, jakie aspekty należy skontrolować podczas odbioru mieszkania w stanie deweloperskim.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy inspektora budowlanego?

Profesjonalny odbiorca działa zgodnie z przyjętymi standardami i najnowszymi normami prawa budowlanego. Będąc praktykiem, doskonale zdaje sobie sprawę z najpopularniejszych problemów występujących na budowach. Jest też świadomy zabiegów, nie zawsze etycznych, ze strony firmy deweloperskiej, która często usiłuje ukryć usterki i niedociągnięcia, które leżą po stronie jego wykonawcy. Jeżeli interesuje Cię odbiór mieszkania, Warszawa dysponuje bogatym zapleczem specjalistów z tej dziedziny. Znajdziesz ich, wchodząc na stronę internetową https://pewnylokal.pl/odbior-mieszkania/warszawa.

Przyjdź na odbiór z własnym sprzętem i checklistą

Ułatwi Ci uporządkowanie wszystkich czynności, które należy wykonać. Jeśli będziesz korzystać z pomocy specjalisty, na pewno sam zadba o to, aby mieć ją przy sobie na odbiorze mieszkania. Na checkliście powinny znaleźć się elementy takie jak:

  • posadzki, ściany, gładzie i tynki,
  • instalacja elektryczna,
  • instalacja wodno-kanalizacyjna,
  • grzejniki,
  • stolarka okienna,
  • stolarka drzwiowa,
  • balkon (lub ogródek – jeśli jest w projekcie),
  • przewody wentylacyjne.

Oprócz checklisty, na odbiorze powinieneś mieć ze sobą narzędzia w postaci próbnika (specjalnego śrubokręta do sprawdzania napięcia w gniazdku elektrycznym) oraz poziomicy i kątownika. Jeżeli odbiorem zajmie się inspektor budowlany, będzie dysponował również dalmierzem laserowym, nierzadko też kamerą termowizyjną.

Równość posadzek i ścian – kluczowy element odbioru technicznego mieszkania

Poprawność wykonania posadzek i ścian to jeden z ważniejszych elementów, które należy skontrolować podczas odbioru. Krzywizny na tym etapie wpływają bezpośrednio na wzrost kosztu robocizny ekipy wykończeniowej, a także na zwiększenie się zakresu i czasu trwania prac. Nie ma więc powodów, dla których należałoby odstąpić od zgłoszenia wszelkiego typu usterek wykrytych na etapie odbioru. Deweloper ma obowiązek doprowadzić lokal do stanu zgodnego z założeniami umowy deweloperskiej, podpisanej przez obie strony.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button