Antywłamaniowe systemy kluczowe

Innowacyjne systemy kluczowe stanowią skuteczną ochronę przed włamaniem czy dostępem nieuprawnionych osób do danych pomieszczeń. Obecnie systemy te stosowane są zarówno w domach, firmach, hurtowniach, szpitalach, hotelach itd. Użytkownicy systemu kluczowego cenią sobie szeroką gamę możliwości, w tym możliwość spersonalizowanej konfiguracji systemu. Czym jest system masterkey, jakie konfiguracje umożliwia i co powoduje, że są tak skuteczne?

System kluczowy masterkey

System kluczowy masterkey umożliwia dostęp do dowolnej ilości drzwi przy użyciu tylko jednego klucza. Ponadto system ten pozwala dowolnie skonfigurować dostępy w danym budynku. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się między innymi w firmach, domach jednorodzinnych, akademikach, urzędach, galeriach handlowych czy spółdzielniach.

System kluczowy – podtypy

Wśród głównych systemów kluczowych można wyróżnić trzy podtypy według których skonfigurowany jest system w danym budynku.

  • system jednego klucza – inaczej nazywany systemem klucza jednakowego, umożliwia on dostęp do wszystkich systemowych zamków za pośrednictwem jednego, uniwersalnego klucza. Dostęp ten może oznaczać możliwość otwierania zarówno drzwi, bramy, szafki czy skrytki. Tego typu rozwiązanie sprawdza się przy wykorzystaniu wkładek bębenkowych, zamków meblowych oraz kłódek.
  • system klucza głównego – system ten opiera się na tym, że każda wkładka, kłódka itd posiada dedykowany klucz  lub klucze, które otwierają tylko ten konkretny zamek. Dodatkowo wykonywany jest klucz, który otwiera wszystkie zamki w budynku, który może być znaczący na przykład w razie zagrożenia pożarowego. System ten najczęściej stosowany jest w biurach i hotelach, gdzie każdy pokój ma swój klucz.
  • system kluczy grupowych – w systemie wykorzystuje się kilka grup kluczy, które podlegają kluczowi nadrzędnemu Master, który obsługuje cały system. Tego typu system wykorzystywany może być w dużych budynkach biurowych, przemysłowych , szpitalach, szkołach itp.

Wkładki evva – najlepsza ochrona antywłamaniowa

Właścicielom i użytkownikom budynku z pewnością zależy na jak najlepszym zabezpieczeniu dostępu do poszczególnych pomieszczeń. Jednym z najlepszych sposobów na zabezpieczenie budynków jest zamontowanie systemu zawierającego wkładki evva. Stanowią one nowoczesną technologię, która znana jest z trwałości i niezawodności. Konstrukcja wkładki skutecznie zabezpiecza przed możliwością użycia wytrychu czy skopiowaniem zamka. Użycie twardego stopu zapewnia ochronę przed rozwierceniem a konstrukcja modułowa zapobiega wyrwaniu rdzenia z obudowy.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button