Mycie dużych okien – wiosenny poradnik dla każdego

W końcu nadeszła wiosna, a wraz z nią… wiosenne porządki, które zazwyczaj kończą się myciem okien. O ile z niewielkimi przeszkleniami każdy poradzi sobie bez problemu, mycie dużych okien to całkiem spore wyzwanie. Jak się do niego przygotować, jaki sprzęt wykorzystać oraz jak zorganizować pracę, by przebiegała szybko i efektywnie? Poniżej podpowiadamy, jak myć duże okna podczas wiosennych porządków – i nie tylko.

Duże okna – duże wyzwanie? Wskazówki, jak myć duże okna

Mycie okien zawsze wymaga sporo wysiłku – a co dopiero, jeśli do umycia są okna tarasowe i inne duże przeszklenia! Chyba każdy z nas ma swój własny patent na mycie „tradycyjnych” okien: specjalny płyn do mycia szyb, woda z sokiem z cytryny, płyn do mycia naczyń, specjalna ściereczka, ściągaczka do szyb… Mycie dużych okien to jednak przedsięwzięcie na dużo większą skalę. Wysokość okien tarasowych w nowoczesnych domach wynosi nawet do 4 metrów, a szerokość sięga nawet 3 metry. Trudno wyobrazić sobie psikanie na taką powierzchnię płynem do czyszczenia szyb, prawda? Specjaliści podpowiadają, jak myć duże okna – najlepiej sprawdzi się do tego profesjonalna myjka parowa. To urządzenie generujące parę wodną, usuwającą nie tylko zabrudzenia, ale również wszelkie drobnoustroje. Nie pozostawia smug i zdecydowanie ułatwia mycie dużych okien. Dobrym rozwiązaniem jest również odkurzacz do szyb – pozwala na usunięcie detergentu z dużych powierzchni szklanych i zapobiega tworzeniu się smug. Niezależnie od tego, na jaką metodę mycia się zdecydujemy, w przypadku dużych okien niezbędna jest także wygodna drabina, dzięki której dosięgniemy górnych części szyb. Jakie drabiny do mycia okien wybrać, by zapewnić sobie nie tylko wygodną, ale przede wszystkim bezpieczną pracę?

Drabina jednostronna domowa

Drabina jednostronna – popularny, wygodny i bezpieczny model

Wolnostojące drabiny jednostronne to lekkie, aluminiowe modele o wszechstronnym zastosowaniu – jeśli chodzi o mycie dużych okien, warto wybrać te wyposażone w wysoki pałąk bezpieczeństwa oraz funkcjonalne półki na akcesoria i uchwyt na wiadro – dzięki temu możemy mieć wszystkie niezbędne narzędzia na wyciągnięcie ręki. Drabina jednostronna KRAUSE posiada wygodną stalową platformę, antypoślizgowe stopki oraz głębokie, ryflowane stopnie – bez obaw możemy wykorzystać ją podczas mycia dużych przeszkleń. Aluminiowa drabina jednostronna jest przy tym wyjątkowo lekka i nie zajmuje dużo miejsca po złożeniu – doskonale sprawdzi się więc jako sprzęt nie tylko do mycia okien, ale również wiosennych porządków czy drobnych remontów. Kompaktowa drabina jednostronna to doskonałe rozwiązanie zarówno do mieszkania, jak i domu wolnostojącego.

Drabina przystawna do mycia dużych okien

Drabina wielofunkcyjna – jeden model – wiele możliwości

Mycie okien od strony wewnętrznej możemy przeprowadzić w zasadzie w dowolnym czasie – a co ze stroną zewnętrzną? Jak myć duże okna od strony tarasu o wysokości nawet 5 metrów? Tu zdecydowanie przyda się drabina o większym zasięgu. Trzyelementowa drabina wielofunkcyjna to odpowiedź na potrzeby profesjonalnych ekip budowlanych i remontowych, ale nie tylko – często korzystają z niej także właściciele domów jednorodzinnych. Drabina wielofunkcyjna może być stosowana jako drabina rozsuwana – do mycia górnej części dużych okien, przystawna – gdy chcemy usunąć punktowe zabrudzenia szyby i ramy oraz wolnostojąca – do rozstawienia nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz pomieszczeń. Szeroki stabilizator zapewnia stabilność drabiny wielofunkcyjnej, a stalowe prowadnice ułatwiają rozsuwanie drabiny. Dodatkowo drabina aluminiowa wielofunkcyjna firmy KRAUSE z serii CORDA posiada specjalne haki zapobiegające samoczynnemu złożeniu i rozłożeniu drabiny podczas używania. Dodatkowe akcesoria – półka na narzędzia czy szpice do prac na podłożu trawiastym sprawiają, że ten model jest w zasadzie uniwersalny – przyda się podczas prac w domu, wokół niego oraz w ogrodzie.

Drabina wielofunkcyjna KRAUSE CORDA

A może profesjonalna firma myjąca okna?

Nie każdy ma czas i możliwości na mycie dużych okien, a czasem na przeszkodzie stają także kwestie zdrowotne. W takim wypadku najwygodniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług specjalnych firm oferujących mycie dużych przeszkleń. Specjaliści posiadają wszystkie niezbędne narzędzia i środki czystości oraz profesjonalne drabiny do mycia okien – dzięki temu szybko zrealizują każde zlecenie. Jeśli czujemy, że umycie dużych okien przekracza nasze możliwości, lepiej od razu zamówić usługi profesjonalnej firmy. To stosunkowo nieduży wydatek przy szybkim efekcie.

***

Mycie dużych okien to czasochłonne zajęcie. Aby możliwie skrócić czas prac i zarazem zadbać o swoje bezpieczeństwo, warto sięgnąć po najlepsze dostępne na rynku rozwiązania: wygodne myjki parowe, odkurzacze do szyb i stabilne drabiny.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button