Jaki jest wpływ mopa parowego na stan parkietu w domu?

Mop parowy to wydajne urządzenie, które posprząta Twój dom, usuwając z powierzchni około 99% zabrudzeń. Dzięki zintegrowanym dodatkom działa również na uporczywe zabrudzenia, zacieki itp. Czy mop parowy nadaje się do każdej podłogi? Czy parkiet jest powierzchnią, którą można myć przy pomocy mopa parowego?

Jak mop parowy wpływa na Twoją podłogę?

Mop parowy ma wygodną, lekką i pionową konstrukcję, dzięki której sprzątasz bez wysiłku. Nie potrzebujesz też żadnych detergentów do czyszczenia, ponieważ para wygenerowana podczas używania urządzenia w skuteczny sposób pomaga pozbyć się zabrudzeń z powierzchni podłogi. Efektowność i elegancja takiego rozwiązania sprawia, że pomieszczenia, w których położono drewnianą podłogę wyglądają stylowo i ponadczasowo. Czy jednak każda podłoga może być myta przez mop parowy?

Niezabezpieczone drewniane podłogi źle znoszą wilgoć – poszczególne elementy zaczynają się odkształcać a nawet gnić, co wpływa niekorzystnie na wygląd powierzchni. Podłogi zabezpieczone przez oleje lub woski również mogą źle znosić działanie gorącej pary. Na skutek działania wilgoci, impregnaty mogą stracić swoje cenne właściwości zabezpieczające. W takich przypadkach lepiej przemywać je zwilżoną szmatką, co nie ma negatywnego wpływu na warstwę zabezpieczającą powierzchnię.

Czy w takim razie mając parkiet musisz zrezygnować z urządzenia takiego, jak mop parowy? Nie – musisz tylko wiedzieć, czy Twój parkiet jest odpowiednio zabezpieczony. Parkiet pokryty dobrej jakości lakierem zabezpieczającym może być czyszczony przy pomocy mopa parowego.

Mop parowy dokładnie usuwa wszelkie zabrudzenia – nawet te, które kryją się w szczelinach i są trudno dostępne. Dzięki temu usunięte zostają nie tylko zwykłe zabrudzenia i zacieki, ale także wirusy i grzyby.

Mopy parowe od Tefal – czy można nimi zmywać parkiet?

Tefal to marka, której urządzenia ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Mop parowy z jej oferty posiada wiele funkcji i udogodnień, sprawiających, że sprzątanie staje się jeszcze wygodniejsze. Jedną z praktycznych funkcji mopa jest możliwość stosowania zmiennych trybów pracy i generowania pary. Dzięki tej funkcji mop parowy przystosowany jest do czyszczenia różnych powierzchni w tym: paneli, płytek i parkietów.

Jeżeli Twój parkiet jest zabezpieczony warstwą lakieru, możesz stosować do sprzątania wielofunkcyjny mop parowy od Tefal. Ten sposób sprzątania powierzchni zapewni dokładne usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń.

Zobacz ofertę tefal.pl i wybierz najlepsze rozwiązania dla Twojego domu już dziś!

Artykuł sponsorowany.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button