Tarcze do szlifierek kątowych. Poznaj wszystkie rodzaje!

Dzisiaj na rynku budowlanym znaleźć można tysiące elektronarzędzi i akcesoriów, które przydają się podczas różnego rodzaju prac. Wśród nich są jednak elementy niezastąpione co najmniej od wielu dekad. Doskonałym przykładem są tarcze wykorzystywane do szlifowania, polerowania i cięcia powierzchni. Zobacz, jakie wyróżniamy rodzaje tych akcesoriów!

Rodzaje tarcz do szlifierek kątowych

Szlifierki kątowe należą do grona najczęściej wybieranych narzędzi do cięcia przedmiotów metalowych i nie tylko. Idealnie sprawdzają się przy docinaniu profili stalowych, a nawet precyzyjnych pracach elektromontażowych. Charakteryzują się niezwykłą wszechstronnością, ponieważ idealnie sprawdzają się także przy polerowaniu powierzchni, wygładzaniu i szlifowaniu. Docelowe zastosowanie danego elektronarzędzia najbardziej zależy jednak od tego, w jaką tarczę jest wyposażone.

Wyróżniamy kilka rodzajów tarcz do szlifierek. Różnią się one rodzajem materiału, grubością i ziarnistością. Najpopularniejsze są tarcze do szlifowania, tarcze do cięcia oraz do polerowania. Z reguły tarcze o drobnych, luźno rozłożonych ziarnach najlepiej sprawdzają się przy materiałach twardych, np. metalu. Tarcze gruboziarniste wykorzystywane są natomiast do prac z materiałami miękkimi i bardziej elastycznymi.

Jaką tarczę najlepiej wybrać? Przegląd zastosowań

Wybór tarczy musi być podyktowany rodzajem materiału, z którym przyjdzie nam pracować oraz zakresem wykonywanych czynności (np. cięcie, szlifowanie, polerowanie). Do cięcia i szlifowania twardych materiałów budowlanych za optymalne uchodzą tarcze do szlifowania diamentowe, które posiadają specjalną powłokę z proszku diamentowego. Przydatne mogą być diamentowe tarcze segmentowe. Ostrza z ziarnami pokrytymi węglikiem krzemu lub elektrokorundem powinny poradzić sobie nawet z kamieniem naturalnym.

Wiele rodzajów tarcz znajdziesz na https://www.husqvarnaconstruction.com/pl/narzedzia-diamentowe/tarcze-szlifierskie/.

Nieco inne produkty należy wybrać przy obróbce miękkich materiałów elastycznych. Dobrym przykładem będzie drewno, z którym najlepiej pracuje się przy użyciu szlifierki wyposażonej w tarcze lamelowe o ziarnistości P40 / P60. Należy oczywiście pamiętać, że każdy materiał jest inny – wyróżniamy wiele różnych rodzajów drewna, jak i kamieni czy glazury, dlatego przed wyborem tarczy warto poznać parametry materiału.

 

Materiał promocyjny.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button