Podsufitka dachowa – jaka jest najlepsza do Twojego domu?

Podbitka dachowa stanowi bardzo ważny element wykończenia połaci dachowej. Materiał ten nie tylko chroni krokwie oraz więźbę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, ale również stanowi dodatkową izolację. Ponadto utrudnia ptakom budowanie gniazd. Pełni też funkcje dekoracyjne.

Producenci oferują różne rodzaje podsufitek dachowych. Podbitka drewniana, metalowa, a może z PVC? Która z nich sprawdzi się najlepiej w Twoim domu?

Podbitka dachowa z PVC

Podsufitka dachowa wykonana z PVC to dobra alternatywa dla tradycyjnych podbić drewnianych. Jest dostępna w wielu kolorach i fakturach. Możesz zatem zdecydować się na wersję gładką, ale również model, który swym wyglądem oraz strukturą przypomina drewno.

Zazwyczaj podbitki dachowe z PVC występują w formie cienkich, płaskich paneli. Mają różne szerokości, a czasem mogą występować w formie kilku połączonych ze sobą listew. Dzięki temu są łatwiejsze i szybsze w montażu. Wśród podbitek dachowych PVC znajdziesz też modele perforowane, które zapewniają efektywną wentylację dachu przez wiele lat. Zaletą tego rozwiązania jest też możliwość łatwego docinania podbitki do pożądanej długości już na etapie prowadzenia prac. Solidne, funkcjonalne i estetyczne podbitki dachowe z PVC znajdziesz u producenta kropsystem.eu.

Podbitka drewniana

Klasyczną, a przy tym ciągle cieszącą się dużą popularnością podbitką na dach jest wersja drewniana. Do najpopularniejszych modeli należą te wykonywane z drewna krajowego, zwłaszcza świerkowego, sosnowego i modrzewiowego. Podbitka może występować w różnych długościach, co pozwala na wygodne dopasowanie jej do indywidualnych wymagań.

Zaletą tego rozwiązania jest wytrzymałość podbitki. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu materiał ten będzie dobrze chroniony przed uszkodzeniami mechanicznymi, czynnikami zewnętrznymi oraz blaknięciem pod wpływem zmiennych temperatur. Ponadto produkty tego rodzaju są łatwe w renowacji. Świetnie sprawdzą się na dachach tradycyjnych, np. krytych dachówką ceramiczną.

Podsufitka dachowa z blachy

Alternatywą dla podbić drewnianych i z tworzyw sztucznych jest podsufitka dachowa z blachy stalowej bądź aluminiowej. Wersje stalowe są wykonywane ze stali powlekanej, zazwyczaj z blach płaskich, rzadziej trapezowych. To pozwala na ujednolicenie materiałowe i kolorystyczne dachu. Modele aluminiowe składają się zazwyczaj z kilku lameli o grubości ok. 0,6 mm.

Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim znakomita, ponadprzeciętna trwałość. Metalowa podsufitka charakteryzuje się świetną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także czynniki zewnętrzne. Niezwykłą wytrzymałość zawdzięcza zastosowaniu specjalnego zabezpieczenia w formie ocynkowania ogniowego lub malowania proszkowego. Zastosowanie owych warstw ochronnych eliminuje konieczność wykonywania prac konserwacyjnych w przyszłości. Możesz zatem cieszyć się nie tylko wspaniałymi walorami estetycznymi, ale też znakomitymi parametrami podbitki przez wiele lat.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button