Kupujemy dom w Radomsku – jak wybrać idealne lokum?

Wybór idealnego miejsca do zamieszkania to bardzo odpowiedzialna, nieraz trudna decyzja. Ofert jest bardzo wiele, w przeróżnych cenach. Agencyjne, nieagencyjne, zakredytowane, spłacone, deweloperskie, z drugiej ręki. Jak wybrać najlepsze mieszkanie? Co warto sprawdzić przed zakupem? Czym się kierować w wyborze idealnego domu?

Domy na sprzedaż – Radomsko potrafi zaskoczyć

Ważna jest przede wszystkim lokalizacja oraz Twoje możliwości finansowe. Te dwie kwestie mocno ograniczają liczbę ofert. Zdecydowanie więcej domów znajduje się na przedmieściach. Warto wziąć pod uwagę, gdzie będziemy musieli dojeżdżać, ile czasu nam to zajmie. Zbyt długie dojazdy do pracy, szkoły, czy do miejsc, w których często bywamy, mogą okazać się frustrujące i utrudniające życie, a na dłuższą metę – także kosztowne.

Co prawda Radomsko to małe miasto i dojazdy nie będą tak uciążliwie długie i mozolne jak w Łodzi, czy zakorkowanej Warszawie, warto jednak pozwolić sobie na komfort i znaleźć taką lokalizację, która nie będzie wymuszała od nas ciągłej jazdy samochodem, jeśli gdziekolwiek będziemy chcieli wyjść. Ważne jest też to, by dom był a takim otoczeniu, jakie nam się podoba – dla amatorów miejskiego stylu najlepszy będzie dom blisko centrum, w ściślejszej zabudowie. Z kolei miłośnicy zieleni docenią peryferia i bliskość lasu.

W działach ogłoszeń “domy na sprzedaż” Radomsko może poszczycić się całkiem sporą liczbą ciekawych ofert. W ofercie biur nieruchomości znajdziesz zawsze coś, co idealnie wpasuje się w twoje oczekiwania. Niesamowite jest to, że w Radomsku można znaleźć domy w cenie małej kawalerki na obrzeżach Warszawy, położonej zaledwie o 2,5 godziny jazdy samochodem. Jeśli więc nie musisz być w stolicy codziennie, masz świetną okazję do spokojniejszego życia z dala od miejskiego zgiełku i równocześnie możliwość rozłożenia skrzydeł przedsiębiorczości. Podobnie sprawa wygląda, gdy chcemy się szybko znaleźć w Krakowie, Łodzi, Częstochowie, czy nawet na Śląsku. Autostrada A1, która przebiega całkiem niedaleko, ułatwia dodatkowo sprawę.

Jak znaleźć idealną ofertę?

Na co zwrócić uwagę poza lokalizacją domu? Jeśli jesteś już przekonany, że chcesz zainwestować w dom w Radomsku, warto sprawdzić potencjał miejsca, zajrzeć do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, zajrzeć, jakie są planowane inwestycje w rejonie, w którym planujemy kupić dom. Często okazuje się, że dom jest przy drodze szutrowej, ale w ciągu kilku lat ma powstać droga gminna, przystanki i cała infrastruktura. Można w ten sposób sporo zaoszczędzić. Co prawda na miejskie inwestycje czasem czeka się niczym na świętego Mikołaja, ale cierpliwość popłaca i w krótkim czasie wartość inwestycji, jaką poczyniliśmy, wzrośnie.

Pamiętaj, że ludzie bardzo często umieszczają ogłoszenie typu “dom na sprzedaż Radomsko”, a sprzedają całą inwestycję na przykład z lokalem użytkowym lub innym budynkiem, w którym można zaplanować jakąś działalność. Poza domem możesz więc także zainwestować w przyszłość swoją i swoich dzieci.

Koniecznie sprawdź też sąsiedztwo, czy w okolicy nie znajdują się jakieś zakłady przemysłowe, które będą zakłócać odpoczynek hałasem lub zanieczyszczeniami. Znajdujące się w niedalekiej odległości oczyszczalnie ścieków, wysypiska odpadów, a nawet firmy zajmujące się przeróbką materiałów z recyclingu mogą swym zapachem rozchodzącym się po okolicy zniechęcić do grilla w ogrodzie, spaceru po okolicy, a nawet utrudnić wietrzenie domu.

Zakłady przemysłowe poza (uciążliwym, a czasem nawet nie do zniesienia) zapachem mogą generować też hałas i zanieczyszczenie powietrza oraz wody. Choć jest to obecnie coraz rzadsze podejście – wciąż nie brak firm, które obchodzą przepisy, zagrażając w ten sposób zdrowiu mieszkańców. Jak widzisz, nie tylko dzielnica, w której oferowane są domy na sprzedaż w Radomsku, ma znaczenie, ale też całe otoczenie. Warto to sprawdzić, zanim zainwestujesz i cieszyć się spokojnym i bezpiecznym domem.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button