Kolor na zamówienie – elewacja nie musi być nudna

To, jaką elewację posiada nasz budynek bardzo mocno wpływa na jego estetykę odbiór przez obserwatorów. Dzięki odpowiedniemu dobraniu koloru domu można stworzyć posiadłość z klasą.

Dlaczego warto zdecydować się na tynk elewacyjny? 

Cechą charakterystyczną tynku elewacyjnego jest jego trójwymiarowa, chropowata struktura, co sprawia, że wygląda on oryginalnie i stanowi wspaniałą dekorację budynku. Elewacja taka wykazuje też właściwości wodoodporne, a co za tym idzie będzie odpowiednia w miejscach narażonych na wilgoć. W taki sposób można doskonale zabezpieczyć ściany domu przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Wśród dostępnych rodzajów tynku znajdziemy wersję klasyczną, którą po prostu nakłada się na ściany, wersję mozaikową, gdzie wykorzystuje się specjalną żywicę w formie mikrokulek kruszywa kwarcowego, oraz wersję gipsową. Tynk elewacyjny jest więc rozwiązaniem trwałym, które znacząco podnosi estetykę budynku i nadaje jej nietuzinkowego wyglądu. Co istotne, tynk elewacyjny może zostać zamówiony w dowolnym, wybranym przez nas kolorze. Możemy zdecydować się na pigment przygotowany przez producenta – w tym przypadku paleta kolorów może być mocno ograniczona. Doskonałą alternatywą jest zamówienie tynku z mieszalni. Daje to możliwość idealnego dobrania odcienia.

Dowolny kolor tynku w zasięgu ręki

Tynk elewacyjny najprościej jest zamówić w takim miejscu jak mieszalnia tynków dekoracyjnych. Obsłudze należy podać wymiar powierzchni, którą chcemy pokryć, a następnie możemy wybrać kolor z wzornika. Paleta odcieni jest zaskakująco bogata i daje nieograniczone możliwości stylizowania wyglądu swojej nieruchomości według obowiązujących trendów, upodobań lub też na zasadzie dopasowania elewacji do pozostałych elementów wykończenia domu. Jedną z takich mieszalni tynków dekoracyjnych jest ta dostępna w sieci marketów budowlanych OBI, więcej informacji pod linkiem: https://www.obi.pl/uslugi/mieszanie-tynkow/.

Garść porad na temat tynków elewacyjnych:

  • Warto rozważyć możliwość zamówienia od razu tynku w wybranym przez nas kolorze. Alternatywnym rozwiązaniem jest kładzenie tynku niebarwionego, a następnie pokrywanie go farbą, co jest zajęciem trudniejszym i czasochłonnym. Nakładając już zabarwiony tynku uzyskamy piękny, jednolity i napigmentowany kolor, identyczny w każdym miejscu elewacji. 
  • Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę to fakt, że baza tynku dekoracyjnego może być różna. Może być cementowo-wapienna, cementowa, mineralna, akrylowa, silikonowa, silikatowa lub też mozaikowa.
  • Analizując różne możliwości doboru kolorystyki tynku dekoracyjnego, warto się kierować np. dopasowaniem do poszycia dachowego. Drugą wskazówką może być dobranie odcienia do desenia okien, które znajdują się w budynku. Kolejnym aspektem, który może pomóc przy doborze koloru jest np. barwa ogrodzenia posesji czy też chodników. Wszystkie te tony powinny ze sobą współgrać, aby uzyskać atrakcyjny efekt.

Nasz partner radzi obi.pl

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button