Gotowe projekty domów – praktyka i teoria wygodnych rozwiązań

Marzysz o nieruchomości z posesją? Trzeba przyznać, że w obecnych czasach wiele osób szuka sposobu, by wyprowadzić się z miasta na przedmieścia lub wieś i uciec od gwaru oraz miejskiego zgiełku. Nie jest to jednak wcale tak proste, jak pozornie może się wydawać. Inwestycja w dom jednorodzinny nie jest tania. Sam zakup ziemi to w zależności od regionu koszt rzędu 40-200 tys. zł.

Jak zatem ocenić, ile będziemy potrzebować, by sfinalizować cały plan? Odpowiedzią na Twoje pytania mogą być gotowe projekty domów, które bardzo często oferują przed zakupem informację odnośnie kosztu budowy. Czy przedstawione wyliczenia są właściwe i na jakiej podstawie są one wykonywane? Sprawdź i przekonaj się, że przed Tobą wspaniała przygoda.

Czy gotowe projekty domów to dobre rozwiązanie?

Każdy chce, by zainwestowane przez niego środki zwróciły się w postaci bezpieczeństwa, funkcjonalności lub komfortu. Budowa domu jest w stanie pochłonąć mnóstwo pieniędzy. Dla wielu ludzi są to oszczędności ich życia na dany moment. Należy zatem zadbać o to, by dom również spełniał wszystkie ich oczekiwania. W innym wypadku będzie mieć to negatywny wpływ na samopoczucie.

Czy gotowe projekty domów są w stanie zapewnić odpowiedni poziom satysfakcji? Oczywiście, że tak. W ofertach typu Studio Krajobrazy znajdziesz mnóstwo alternatyw w zróżnicowanym stylu, rozmiarze i rozmieszczeniu pomieszczeń. Pamiętaj, że większość projektów można spersonalizować na etapie budowy, dlatego nie musisz przejmować się tym na zapas – w razie zmiany planów wystarczy nanieść poprawki. Jeśli nie będzie mieć to większego wpływu na wielkość budynku, czy jego konstrukcję (np. dodatkowe pomieszczenie zmieniające kształt i metraż nieruchomości), nie musi być to nawet uwzględniane w oficjalnej dokumentacji.

Świetnym przykładem jest m.in. zamurowanie wejścia do pokoju i wykonanie go w sypialni położonej obok, by zrobić z niego garderobę. Gdy w projekcie uwzględniono dwie łazienki i jedna z nich przylega do sypialni, właściciele bez problemu są w stanie przerobić projekt tak, by posiadać prywatną łazienkę niedostępną dla gości lub innych domowników.

Koszty zamówienia – jak to wygląda w praktyce?

Cena za gotowe projekty domów waha się w przedziale kilkuset (najprostsze opcje niewielkich domków o prostym układzie) i kilku tysięcy złotych (przy naprawdę zaawansowanych projektach typu dworki). Jest to jednak podstawowy zakres prac ze standardową wyceną realizacji. Do tego możesz zamówić dodatkowy pakiet, w którym m.in. otrzymasz:

  • dostosowanie nieruchomości do zastosowania solarów słonecznych;
  • spełnienie kryteriów obiektu energooszczędnego;
  • szczegółową wycenę materiałów i prac.

Oczywiście są to jedynie przykłady. Rzeczywista liczba jest o wiele dłuższa. Jeśli chcesz ją poznać, nie ma sensu czekać. Wejdź już dziś na Studio Krajobrazy i sprawdź, co możesz uzyskać.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button