Radom przeżywa prawdziwy boom budowlany. Nowe inwestycje powstają zarówno w centrum, jak i na obrzeżach miasta. Intensywna działalność deweloperów odpowiada zapotrzebowaniu na nowe mieszkania. Rosną także ceny lokali. Gdzie w Radomiu buduje się najwięcej?
Radom to po Warszawie drugie najważniejsze miasto w województwie mazowieckim. Miejscowość pełni rolę regionalnego centrum gospodarczego i kulturalnego. Ma także duże znaczenie administracyjne skali kraju. Nie brakuje więc osób, które przyjeżdżają tu do pracy oraz chcą osiedlić się na stałe. Radomski runek nieruchomości nie jest tak dynamiczny jak w stolicy, ale również cechuje się szybkim wzrostem. Nieruchomości w Radomiu cieszą się zainteresowaniem, które wykorzystują deweloperzy. Gdzie powstają nowe inwestycje?
Spis treści
Centrum Radomia
W Radomiu na popularności zyskują lokale o wysokim standardzie w centrum miasta. Wśród nowych inwestycji można wymienić dwa bloki mieszkalne w okolicy ulicy Waryńskiego i Prusa oraz dużej 9-kondygnacyjnej inwestycji w rejonie parku Leśniczówka. Rusza także budowa dwóch budynków przy ulicy Wodnej. Ceny mieszkań w centrum nie są dużo wyższe niż te dotyczące lokali położonych w dalszych dzielnicach. Z tego powodu nowe inwestycje cieszą się popularnością wśród osób, które cenią sobie bliskość najważniejszych obiektów w mieście oraz dostęp do oferty kulturalnej Radomia.
Michałów
Innym obszarem działalności budowlanej jest radomski Michałów. Położona za Osiedlem Akademickim dzielnica oferuje większy spokój oraz dobrą komunikację z centrum. Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego Łucznik ruszyła z budową pierwszego z czterech planowanych budynków mieszkalnych. Planowana liczba mieszkań do 240. Równocześnie wznoszone jest osiedle przy ulicy Zborowskiego.
Zalew na Borkach
Nowe inwestycje powstają także przy zalewie na Borkach. Zalew oddalony jest zaledwie kilka kilometrów od centrum Radomia. Liczne tereny zielone oraz atrakcyjna strefa rekreacyjna sprawiają, że mieszkania w tej okolicy budzą duże zainteresowanie mieszkańców. Nowe osiedle budowane jest przy ulicy Stasieckiego. Głównym założeniem architektonicznym jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni w obrębie inwestycji na stworzenie strefy wspólnej, sprzyjającej nawiązywaniu relacji sąsiedzkich.
Rewitalizacja kamienic
Osobnym tematem jest rewitalizacja i przebudowa starych budynków w topowych lokalizacjach. Przykładem może być remont XIX-wiecznej kamienicy przy ulicy Wałowej. Remont zakłada wymianę stropów oraz pogłębienie piwnic. Budynek ma zostać także rozbudowany o dodatkową oficynę. Po rewitalizacji będzie posiadać pełne podpiwniczenie oraz 4,5 kondygnacji, w ramach których planowane jest utworzenie mieszkań oraz lokalów usługowych. Na ostatnim piętrze zaprojektowano dwupokojowe mieszkanie wraz z antresolą.
Gdzie w Radomiu buduje się najwięcej?
Na obecny moment działalność deweloperów oraz Spółdzielni Mieszkaniowych jest równomiernie rozłożona na całym obszarze miasta, dzięki czemu nowych inwestycji systematycznie przybywa we wszystkich dzielnicach. Wśród preferencji mieszkaniowych mieszkańców Radomia przeważa jednak centrum i jego bezpośrednie sąsiedztwo, co pozwala przypuszczać, że w przyszłości to właśnie o te tereny będą zabiegać deweloperzy.