Czy warto kupić nowe mieszkanie w Krakowie od dewelopera?

Kraków to jedno z najpiękniejszym miejsc w Polsce, wyróżniające się bogatą ofertą edukacyjną i kulturalną. Uniwersytet Jagielloński, Wawel czy Rynek Główny to tylko część z licznych symboli stolicy Małopolski, która co roku przyciąga tysiące turystów oraz osób, które chcą w niej zamieszkać. Miasto to jest znane na całym świecie ze względu na swoją historię oraz wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Stare Miasto. Szeroka oferta kulturalna, doskonałe zaplecze akademickie oraz dynamicznie rozwijający się rynek pracy nieustannie przyciągają nowych mieszkańców z całej Polski oraz z zagranicy. Stale zwiększający się popyt na mieszkania w Krakowie sprawia, że w mieście powstają liczne inwestycje mieszkaniowe. Czy warto zatem kupić nowe mieszkanie deweloperskie w Krakowie?

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Jednym z najważniejszych argumentów, przemawiających za zakupem nowego mieszkania w Krakowie, jest to, że możemy je urządzić od zera, według własnego zamysłu, bez konieczności przeprowadzenia gruntownego remontu. Aranżacja własnego lokum może być jednym z najprzyjemniejszych etapów rozpoczynania życia w nowym miejscu. Warto podkreślić, że część deweloperów oferuje opcję zakupu mieszkania wykonanego pod klucz.  Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą wprowadzić się do gotowych, urządzonych wnętrz, powierzając doświadczonym specjalistom wykonanie projektu, a następnie jego realizację.

Jeszcze inną zaletą zainwestowania w zakup nowego mieszkania jest związana z tym infrastruktura –parkingi podziemne, naziemne, nowoczesne windy, place zabaw czy strefy rekreacyjne. Tego typu udogodnienia nie zawsze są dostępne na rynku wtórnym. Nowo powstałe osiedla posiadają także szereg rozwiązań zaprojektowanych z myślą o osobach niepełnosprawnych.

Nie bez znaczenia pozostaje również zastosowanie najnowocześniejszych technologii. Budynki z rynku pierwotnego spełniają współczesne wymogi w zakresie energooszczędności.

Czym kierować się przy zakupie mieszkania od dewelopera w Krakowie?

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze mieszkania z pewnością jest lokalizacja. Nowe osiedla w Krakowie powstają zarówno w bezpośrednim obrębie Starego Miasta, jak i innych dzielnicach, takich jak Dębniki, Podgórze Duchackie czy Zabłocie.  Wybierając nieruchomość, warto sprawdzić, czy w pobliżu znajduje się infrastruktura handlowo-usługowa, a także zaplecze edukacyjne – przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe. Dużym plusem danej lokalizacji będzie na pewno rozbudowana sieć komunikacji miejskiej. Bliskość przystanków tramwajowych, autobusowych czy dogodny dostęp do obwodnicy jest niezaprzeczanym atutem ułatwiającym codzienne funkcjonowanie.

Rozważając zakup konkretnego lokalu, warto uważnie przeanalizować układ poszczególnych pomieszczeń. Pomocne w tym będą rzuty techniczne, na których wyeksponowane są szczegółowe wymiary, a także rozmieszczenie instalacji elektrycznej i sanitarnej. Mieszkania deweloperskie w Krakowie cechują się szeroką ofertą dostępnych metraży oraz funkcjonalnym rozplanowaniem powierzchni, w związku z tym doskonale wpiszą się w potrzeby singli, par czy rodzin z dziećmi.

Postaw na ofertę sprawdzonego dewelopera

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na wybór nieruchomości, jest renoma danego dewelopera. Nie wszystkie inwestycje cieszą się dobrą reputacją wśród mieszkańców. Warto więc postawić na firmę, która ma opinię rzetelnej oraz posiadającej duże doświadczenie. Przykładem takiego przedsiębiorstwa jest Lokum Deweloper, którego mieszkania deweloperskie w Krakowie wyróżniają się atrakcyjną lokalizacją, jakością wykorzystanych materiałów oraz funkcjonalnymi układami pomieszczeń.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button