Wieszaki ścienne — stylowy pomysł w organizacji przestrzeni

Korytarz bez wieszaków nie jest taki sam. Praktycznie w każdym domu znajdzie się dla niego miejsce. Pozostaje jedynie wybór odpowiedniego modelu dopasowanego do wielkości ściany, wolnej przestrzeni czy stylu. Na rynku znajdziesz też wieszaki proste, z dodatkowymi półkami czy zintegrowane z siedziskami i szafkami na obuwie. Które chcesz wybrać dla siebie? Oto poradnik!

Najważniejsze zalety wieszaków ściennych

Trudno przecenić korzyści, które wynikają z ze starannego zaaranżowania przestrzeni w korytarzu czy przedpokoju. Wieszaki ścienne zaliczają się właśnie do takich dodatków, które pomagają uporządkować wnętrze i dodają mu stylu. Nie zajmują też zbyt wiele miejsca, oczywiście w zależności od wybranego modelu. Ich estetyczny wygląd i minimalistyczne kształty pozwalają usystematyzować magazynowanie odzieży domowników i gości.

Poza tym starannie dobrany wieszak do przedpokoju może spełniać dodatkowe funkcje. Znajdzie się na nim miejsce dla kluczy, nakrycia głowy, czy parasolek. Jest też piękną dekoracją i podkreśleniem stylu aranżacji korytarza zwłaszcza gdy jest na nim niewiele rzeczy.

Jakie warianty wieszaków ściennych są dostępne?

Podstawowe wieszaki ścienne występują w płaskiej formie bez dodatkowych akcesoriów. Można na nich powiesić kilka kurtek, bluz czy nakryć głowy. Bardzo dobrze sprawdzają się w niewielkich korytarzach, możesz też przytwierdzić je do drzwi wejściowych dla maksymalnego zagospodarowania dostępnej przestrzeni.

Kolejna opcja to wieszaki z dodatkowymi półkami nad i pod miejscem na kurtki. Takie konstrukcje sprzyjają magazynowaniu większej ilości odzieży, są więc bardziej solidne od prostych elementów. Nad wieszakiem znajdzie się miejsce na czapki, czy szaliki. Pod nim świetnie zmieszczą się bluzy czy swetry, które domownicy lub goście chętnie zdejmą po wejściu do domu.

Jeśli szukasz kompleksowego rozwiązania, zerknij na wieszaki ścienne zintegrowane z siedziskami. To genialne rozwiązania stosowane dla stworzenia maksymalnego komfortu. Wieszak stanowi jedną konstrukcję z siedziskiem, które może być tapicerowane lub drewniane. Każdy, kto zdejmuje lub zakłada obuwie, może z powodzeniem usiąść i w sprzyjających warunkach wykonać potrzebną czynność. Ma też pod ręką swoje odzienie, które znajdzie tuż za sobą.

Jak wybrać odpowiedni wieszak ścienny?

Po pierwsze porównaj ciekawe modele wieszaków ściennych z dostępną w przedpokoju przestrzenią. Pamiętaj, że kurtki zajmują dużo więcej miejsca zwłaszcza na skrajnych uchwytach, więc musisz mieć mniejszy wieszak, niż dostępne miejsce na ścianie.

Po drugie zaplanuj, jak dużo uchwytów jest Ci potrzebne. Dla małej rodziny nie ma konieczności instalowania bardzo długiego wieszaka, bo stracisz tylko na dostępnej przestrzeni. Z drugiej strony spora liczba gości może wymagać pokaźnego wieszaka w korytarzu.

Po trzecie zastanów się nad dodatkowymi funkcjami wieszaka. Może oferować miejsce tylko na kurtki, pomieścić też czapki i szaliki, ale też zapewniać miejsce siedzące, gdy jest połączony z siedziskiem. Decyzja o wyborze należy do Ciebie.

Pamiętaj tylko, że kluczowe znaczenie w użytkowaniu ma wybór mebli wysokiej jakości od sprawdzonych producentów.

 

Artykuł gościnny.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button