Poduszki dekoracyjne i ozdobne poszewki – gdzie się sprawdzą jako dodatek?

Przyjemny, miękki i niebanalny dodatek do sypialni czy salonu, który potrafi znacząco zmienić wrażenia płynące z doświadczania wnętrz? Poduszki i poszewki dekoracyjne znacznie urozmaicą przestrzeń w każdym domu. Będą nie tylko atrakcyjną dekoracją, ale też praktycznym, zwiększającym komfort dodatkiem. Poduszki o nietypowych kształtach, przyciągające oko poszewki z motywami ozdobnymi, świetne dopasowanie do stylu pomieszczenia – to wszystko dzięki poduszkom dekoracyjnym oraz poszewkom na poduszki. Możemy szybko osiągnąć „efekt wow” w swoim mieszkaniu.

Poduszki dekoracyjne

Gotowe poduszki dekoracyjne (https://room99.pl/k/poduszki-dekoracyjne) w niestandardowych rozmiarach i kształtach często stanowią niebanalną ozdobę wnętrza. Dekoracje tego typu najczęściej widziane są w salonach, gdzie zdobią rozłożyste kanapy czy mniejsze sofy. Zwykle ich rolą jest nie tyle podpieranie siedzących na wypoczynkach gości i domowników, ile rola dekoracyjna i urozmaicająca wystrój w pomieszczeniu. Sprawdzają się również w sypialni, jako dodatek. Osobom, które lubią otaczać się dużą ilością poduszek i innych gadżetów, poduszki dekoracyjne z pewnością przypadną do gustu. Szczególnie dzieci upodobały sobie większą ilość poduszek i maskotek w łóżkach, które dają im poczucie bezpieczeństwa i możliwość otulania się nimi w czasie snu. Poza tym ciekawe wzory i motywy często współgrają z dziecięcymi zamiłowaniami i zainteresowaniami, co sprawia, że poduszka dekoracyjna to także ciekawy i praktyczny prezent dla mniejszych dzieci i młodzieży. Przymierzając się do zakupu poduszki ozdobnej należy jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:

  • Czy poduszka ma zdejmowana poszewkę do prania, jeśli nie, to czy zmieści się do pralki? Jeśli ma z niej korzystać dziecko, a nie ma być tylko poduszką dekoracyjna w salonie, lepiej to wcześniej sprawdzić.
  • Elementy wystające takie jak sznurki, czy inne ozdoby na poduszkach należy zawsze dostosować do wieku dziecka. Dla małych dzieci najbezpieczniej wybrać poduszki bawełniane bez dodatkowych zdobień i sznurków, którymi dziecko mogłoby się zadławić.

Ozdobne poszewki na poduszki

Jeśli nie zależy nam na niestandardowym kształcie poduszki (np.serce, gwiazda, kształt zabawki itd.), a jedynie na konkretnym motywie ozdobnym, warto rozważyć zakup samych poszewek na poduszki. Ozdobne poszewki na poduszki znajdziemy w kilku rozmiarach. Ich dużym atutem jest możliwość zdejmowania do prania, ale ograniczeniem – rozmiary, które zwykle dostosowane są do standardowych rozmiarów poduszek do spania, co zdecydowanie ogranicza wymyślne formy i wyklucza niebanalne kształty. Swoją funkcję dekoracyjną sprawiają jednak równie świetnie jak poduszki ozdobne. Bogactwo motywów pozwala na wybór ulubionego i dopasowanie do wnętrza dowolnego pokoju, sypialni, salonu, czy pokoju dziecięcego. Przed zakupem takiej poszewki powinniśmy sprawdzić rozmiar naszych poduszek, które zamierzamy wykorzystać do tego celu lub zakupić nowe. Poduszki do poszewek dekoracyjnych ze zwykłej pianki są niedrogie i jeśli nie chcemy przeznaczać ich także do spania, to świetnie sprawdzą się w roli poduszek ozdobnych w salonie lub innym pokoju.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem https://room99.pl/

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button