Ile kosztują rolety zewnętrzne?

Nie tylko w domach, ale też w mieszkaniach coraz częściej pojawiają się rolety zewnętrzne. To prosty sposób na zapewnienie sobie intymności w domu oraz na ochronę wnętrza przed kradzieżą czy hałasem. Jaki jest koszt rolet zewnętrznych i jakie są ich zalety?

Rolety zewnętrzne – dlaczego warto?

Okna zasłonięte roletami okiennymi zewnętrznymi to coraz częstszy widok. I nic dziwnego – lista zalet tego rozwiązania jest naprawdę długa, a wady… Praktycznie nie istnieją. Sam zobacz!

  1. Rolety okienne zewnętrzne to skuteczna osłona przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów. To szczególnie trafione rozwiązanie w centrach miast czy przy ruchliwych ulicach.
  2. Zapomnij o hałasie! Posiadając rolety zewnętrzne, już nigdy nie będziesz miał problemów z zaśnięciem. Ani Ty, ani Twoi bliscy nie będą budzeni hałasem z zewnątrz, niezależnie od tego, czy mieszkacie przy ruchliwej jezdni, czy w okolicy, w której ciągle coś się dzieje.
  3. Mocne światło słoneczne nie pozwala Ci pracować? Najwyższa pora zamontować rolety zewnętrzne. Twoje mieszkanie nie będzie się już tak szybko nagrzewać, a ostre promienie na pewno już nie będą powodem do frustracji.
  4. Wysoki rachunek za ogrzewanie? Rolety okienne zewnętrzne pomogą Ci go obniżyć! Dzięki nim ciepłe powietrze nie ucieka z domu tak szybko, a Ty wydajesz mniej.
  5. Jedź na urlop spokojnie. Nie musisz się martwić, pozostawiając swoje cztery kąty podczas letniego wyjazdu. Rolety zewnętrzne zadbają o bezpieczeństwo i ochronią dom przed niepowołanymi gośćmi.
  6. Nie jest to najpopularniejsza zaleta rolet zewnętrznych, ale pozwala ona zaoszczędzić sporo pieniędzy – chodzi o ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Ich posiadane sprawi, że Twoja stolarka okienna posłuży Ci znacznie dłużej.

Dodatkowo rolety zewnętrzne są wyjątkowo łatwe w sterowaniu: każdy z domowników poradzi sobie z ich regulacją. Mało tego – na rynku są dostępne nawet modele, które regulują się same, na podstawie poziomu nasłonecznienia. Możesz też ustawić im programowanie czasowe.

Koszt rolet zewnętrznych

Obawiasz się, że rolety okienne zewnętrzne to wysoki koszt? Na pewno nie jest to mały wydatek, ale jak szybko się okaże, zdecydowanie warto go ponieść. Pomyśl o oszczędnościach, które możesz zyskać, montując rolety zewnętrzne. Należeć do nich będzie na pewno niższy koszt ogrzewania zimą i zdecydowanie mniejsze rachunki za prąd latem. Klimatyzacja nie musi działać tak intensywnie, jeśli masz jak chronić się przed ostrym słońcem.

Do oszczędności można zaliczyć też atrakcyjny wygląd okien, który będzie cieszył Twoje oko znacznie dłużej. Ramy osłonięte roletami będą służyć Ci znacznie dłużej jeśli nie będą narażone na mocne słońce, intensywne opady i silny wiatr.

Jaki jest jednak realny koszt rolet zewnętrznych? Nie ma jednej prostej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko jest uzależnione od kształtu i rozmiaru rolety. Zwykle większe rolety są droższe, ale te w nietypowych kształtach też mogą wiązać się z wyższą ceną.

Znaczenie ma również oczywiście mechanizm sterowania rolet. Te sterowane ręcznie są znacznie tańsze niż te z elektronicznym sterowaniem. Im więcej funkcji tym drożej: rolety zewnętrzne z programowaniem godzinowym czy z automatycznym regulowaniem w zależności od poziomu nasłonecznienia są oczywiście dodatkowym kosztem.

Na cenę mają wpływ także materiał, z którego wykonane są żaluzje, ich kolor, metoda montażu… Zmiennych jest na tyle dużo, że podanie jednej ceny rolet zewnętrznych nie jest możliwe. Jeśli jesteś zainteresowany zamontowaniem takiego rozwiązania i wyceną, skontaktuj się ze sklepem Oknoplast. Z pewnością Twoje wątpliwości zostaną rozwiane!

Treść promocyjna oknoplast.com.pl

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button