Duży czarny zegar na ścianę do salonu jako minimalistyczna ozdoba wnętrza

Klasyczne zegary wskazówkowe powoli powracają do nowoczesnych wnętrz, lecz zwykle bardziej w formie ozdoby i dodatku niż faktycznego praktycznego urządzenia do pomiaru czasu. Dzisiaj otacza nas technologia, zegarki mamy w telefonach, komputerach, a nawet odchodzących powoli w niepamięć dekoderach telewizyjnych. Ale czy na pewno nie potrzebujemy już klasycznych zegarów? Nie da się ukryć, że dobrze dobrany i ciekawy zegar ścienny może stać się niezbędnym i praktycznym dodatkiem, który zupełnie odmieni charakter wnętrza.

Duży czarny zegar minimalistycznym dodatkiem?

Minimalizm w sztuce oznacza ograniczenie środków wyrazów do prostych form, a także ograniczenie ilości używanych barw. W życiu jest to także ograniczenie swoich potrzeb i oczekiwań do niezbędnego minimum. Co więc w tytule artykułu robi duży czarny zegar na ścianę, skoro odpowiedni minimalistycznemu wystrojowi salonu wydaje się zegar niewielki albo też jego brak na rzecz wyświetlaczy w różnym sprzęcie domowym? Otóż okazuje się, że wszystko tak naprawdę zależy od formy i stosunku wielkości do przestrzeni.

Duża ściana – duży zegar

Duży czarny zegar na ścianie będzie idealny jako minimalistyczna ozdobna wnętrza pod warunkiem, że będzie ono odpowiednio duże. Zegar takiego typu w małym pomieszczeniu nie będzie mógł być nazwany minimalistycznym. A więc duże wnętrze z ogromnym zegarem na rozłożystej ścianie – jak najbardziej tak. Na niewielki metraż polecamy zdecydować się na nieco mniejszy model, który również na pewno fantastycznie ubogaci wnętrze, jednocześnie pozostawiając je w klimacie minimalizmu. Minimalistyczny czarny zegar jest bardzo stonowany i prosty, dodajmy do tej mieszanki odpowiedni kształt poszczególnych elementów i mamy bardzo nowoczesną dekorację nadającą się do każdego wnętrza!

Czarny zegar na ścianę – do jakiego salonu będzie pasował?

Duże czarne zegary na ścianę zwykle charakteryzują się wykonaniem z lustrzanego szkła akrylowego, które jest materiałem nowoczesnym i eleganckim. I to właśnie we wnętrzach o takim charakterze sprawdzą się najlepiej. Do nowoczesnego wyglądu dodajmy brak regularnej obudowy (każdy element przyklejany jest osobno) i odpowiedni kształt indeksów. To połączenia sprawia, że  zyskujemy niezwykle minimalistyczną, a równocześnie sporą ozdobę, która świetnie nada się do zapełnienia dużej pustej przestrzeni na ścianie w salonie. To ostatnie jest o tyle ważne, że nawet duży zegar na ścianę nie przytłoczy przestronnego wnętrza, co pozwoli zachować minimalistyczny charakter pomieszczenia.

Duże zegary naklejane na ścianę – proste w montażu i widoczne!

Bezdyskusyjną zaletą dużych zegarów naklejanych na ścianę jest to, że są one widoczne z każdego zakątka przestronnego wnętrza. Dzięki temu na godzinę możemy spojrzeć zawsze i to bez potrzeby wpatrywania się w mały wyświetlacz kina domowego lub dekodera satelitarnego. Od tych sprzętów odchodzi się zresztą na rzecz samego telewizora, więc często okazuje się, że oprócz telefonu taki zegar naklejany na ścianę będzie jedynym źródłem aktualnej godziny. Niewątpliwą zaletą tego typu ozdoby jest to, że jej montaż jest prosty i bezproblemowy. Jedynym wkrętem do ściany montujemy tylko mechanizm zegara, a całą resztą naklejamy przy pomocy szablonu. Dzięki temu można powiedzieć, że sam montaż jest minimalistyczny, co tym bardziej pasuję do idei nowoczesnego wnętrza.

Zegary naklejane do kuchni i sypialni

Salon nie jest jednak jedynym pomieszczeniem, w którym duży czarny zegar na ścianę może być umieszczony. Jeżeli mamy przestronną kuchnię lub sypialnię, to są to równie dobre wnętrza do umieszczenia tego typu dekoracji. Dzięki temu przy gotowaniu godzinę będziemy mieli w zasięgu wzroku, a w sypialni z kolei wypełnimy pustą ścianę nad łóżkiem. Oczywiście ze świecą szukać tutaj funkcji budzika, ale pamiętajmy, że jest to bardziej funkcjonalna ozdoba niż faktyczny zegar ze wszystkimi funkcjami. Dodatkowym urozmaiceniem może być to, że naklejane na ścianę zegary dostępne są także w wersji typowo kuchennej. Zwykle oznacza to indeksy w kształcie kubka kawy lub herbaty. Takie dopasowanie dekoracji do konkretnego wnętrza na pewno zwróci uwagę gości!

Artykuł powstał we współpracy ze sklep.newthetime.pl

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button