Bieżnik na stół – jak wybrać odpowiedni?

Urządzanie wnętrz to działanie, które składa się z wielu etapów. Najpierw dobieramy ściany, podłogi, oświetlenie, następnie kupujemy meble. Na koniec zwykle zostawiamy dekorowanie i to właśnie ono zdecyduje o finalnym klimacie wnętrza. Bardzo ważnymi elementami dekoracyjnymi w salonach i jadalniach są bieżniki na stół.

Jak wybrać najlepszy bieżnik na stół?

Zależnie od tego jak duży posiadamy stół możemy zdecydować się na jeden bieżnik lub dwie sztuki z identycznego wzoru. Bieżniki doskonale sprawdzają się na co dzień, gdy nie potrzebujemy przykrywać stołów obrusami. Wybór bieżników na rynku jest dzisiaj naprawdę duży. Możemy je kupować w sklepach typu dom i ogród, w małych butikach w galeriach handlowych oraz w sklepach internetowych. Na samym wstępie warto zastanowić się, z czego ma być wykonany nasz bieżnik na stół. W sklepach najwięcej jest bieżników poliestrowych, które mają tę zalety, że są mało podatne na gniecenie. Kupić możemy także bieżniki z materiałów podobnych jakie stosuje się przy obrusach czyli bieżniki plamoodporne. Osoby, które cenią sobie ekologię i chcą mieć coś naturalnego mogą wybierać bieżniki na stół bawełniane. Są one wyjątkowo trwałe, estetyczne, jednak po praniu będą wymagały solidnego prasowania. Kolejną ważną kwestią przy zakupie bieżnika na stół jest jego kolorystyka i styl. Jeśli chodzi o kolory to warto wybierać te barwy, które już występują we wnętrzu. Gdy zdecydujemy się na wzorzysty bieżnik na stół to można wybrać motyw geometryczny, marokański, kwiatowy, w groszki, w kratę.

Czy można samodzielnie uszyć bieżnik na stół?

Uszycie bieżnika na stół z kopertowym wykończeniem nie stanowi większego problemu. Osobie początkującej najłatwiej będzie uszyć bieżnik na stół ze 100% bawełny. Należy więc wyciąć prostokąt o wymiarach 50 cm x 160 cm. Najpierw zaprasowujemy go dookoła, 1 cm od brzegu materiału. Następnie składamy jeszcze raz, odsuwając o 3 cm. Najtrudniejszy element w całym szyciu bieżnika to zrobienia kopertowych rogów. Każdy róg trzeba podzielić linią na pół, tak aby powstał kąt 45 stopni. Następnie w miejscu gdzie przecinają się wszystkie zdjęcia rysujemy prostopadłą linię pod kątem 90 stopni. Każdy róg składamy prawą stroną do środka i zszywamy ściegiem prostym ostatnią linię, przekręcamy na drugą stronę i kopertowe rogi są gotowe. Do skończenia szycia naszego bieżnika na stół pozostaje nam już tylko przeszycie go dookoła, niezbyt gęstym ściegiem prostym w odległości 2,5 cm od krawędzi. Wystarczy więc około 60 minut by stworzyć bieżnik na stół według własnego projektu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button