Umywalka wpuszczana w blat — czym kierować się przy jej wyborze?

Umywalka stanowi nieodłączny element wyposażenia każdej łazienki. Korzystamy z niej zarówno podczas mycia rąk czy zębów, jak i w czasie golenia czy demakijażu. Dostępna w ofercie sklepów ceramika tego typu różnić może się od siebie między innymi sposobem montażu. Jednym z dostępnych rozwiązań jest umywalka wpuszczana blat. Jakie są jej główne zalety? Co warto uwzględnić przy jej zakupie?

Umywalka wpuszczana w blat i jej atuty

Dlaczego warto zdecydować się na zakup produktu, jakim jest umywalka wpuszczana w blat Koło, Villeroy&Boch, Roca, Duravit lub innej renomowanej marki? Jako że zajmuje ona niewiele miejsca, bardzo dobrze sprawdza się w przypadku małych łazienek, w których każdy metr kwadratowy wolnej przestrzeni jest na wagę złota. Z umywalką częściowo wpuszczaną w blat spotkać można się zarówno w toaletach w blokach, jak i w biurach czy różnego rodzaju obiektach noclegowych. Jej sporą zaletą jest również to, że nie przytłacza ona aranżacji. Co więcej, bardzo dobrze komponuje się ona ze znajdującą pod nią szafką, w której można swobodnie ukryć nieestetyczne elementy montażowe, takie jak syfon czy rury odpływowe. W pozytywny sposób wpływa to na walory estetyczne łazienki, ułatwiając utrzymanie jej w czystości. Umywalka wpuszczana w blat z szafką charakteryzuje się większą głębokością od tradycyjnych modeli, co zwiększa komfort wykonywania codziennych czynności higienicznych i chroni powierzchnię blatu przed zachlapaniem, a umywalki — przed zarysowaniem czy obiciem. Godna polecenia jest w szczególności umywalka wpuszczana w blat od Ekspercilazienek.pl z niskimi, szerokimi krawędziami, które generują dodatkową przestrzeń na kosmetyki czy różnego rodzaju akcesoria.

Umywalka wpuszczana w blat — czym kierować się przy jej wyborze? 2

Jak dopasować blat do takiej umywalki?

Jak sprawić, aby umywalka oraz blat tworzyły jedną, spójną, cieszącą oko, a jednocześnie odporną na uszkodzenia całość? Jeżeli chodzi o drugi z elementów, powinien być on odporny na specyficzne warunki panujące w łazience. Mowa tutaj o wilgoci oraz dużych wahaniach temperatur. Popularnym rozwiązaniem są blaty drewniane, odpowiednio zaimpregnowane, które zachwycają ciepłą, zróżnicowaną kolorystyką. W łazience zastosowanie znajdą jednak jedynie te gatunki, które charakteryzują się niskim współczynnikiem skurczu, nienasiąkliwością oraz poziomem wilgotności wynoszącym między 6 a 10%. Do kategorii tej zaliczają się między innymi odmiany rodzime, takie jak buk, jesion, dąb, modrzew oraz wiąz, które są zarówno wytrzymałe, jak i bardzo plastyczne. Znajdujący się w łazience blat może zostać również wykonany z drewna egzotycznego, takiego jak merbau, palisander czy tek. Materiały tego typu są odporne na zagrzybienie oraz butwienie.

Do czynienia możemy mieć także z fornirowanymi blatami łazienkowymi. Są one lżejsze i tańsze od tych wykonanych z naturalnego drewna, lecz prezentują się równie szlachetnie. Blaty tego typu dostępne są w wielu różnych odcieniach i mogą mieć błyszczące lub matowe wykończenie. Aby były one odporne na działanie wilgoci, należy je zabezpieczyć przy pomocy specjalnego lakieru.

Jak dopasować do siebie umywalkę oraz blat? Wbrew pozorom, nie muszą być one utrzymane w zbliżonej kolorystyce. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobrać je do siebie na zasadzie kontrastu. Od materiału, z jakiego został wyprodukowany blat zależeć będzie stopień trudności wykonania otworu pod umywalkę. Dostępne w sklepach umywalki wpuszczane w blat bardzo często są sprzedawane w zestawie wraz z szablonem, który znacząco ułatwia proces cięcia. Otwór najłatwiej wykonuje się w blatach drewnianych, najtrudniej — w kamiennych.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button