Agregaty malarskie – Najlepsze narzędzia dla profesjonalistów

Remont domu lub mieszkania to długotrwały proces. Profesjonaliści znają jednak sposoby na to, aby skrócić wybrane prace, bez utracenia jakości ich wykonania. Dotyczy to m.in. malowania ścian i sufitów. W przypadku tego typu prac wykończeniowych sprawdzonym wsparciem są agregaty malarskie. Obecnie na rynku dostępne są różne modele, a umiejętne ich wykorzystanie przekłada się na realną oszczędność czasu. Dzięki temu remont przebiegnie sprawniej i efektywniej.

Czym jest agregat malarski?

Agregat malarski to urządzenie, które usprawnia wiele prac renowacyjnych, czy też remontowych. W dużym skrócie to sprzęt, który pozwala na malowanie natryskowe w warunkach zewnętrznych i wewnętrznych. Agregat do malowania ścian i sufitów najlepiej sprawdza się w przypadku większych powierzchni. Docenią go osoby, które stają przed zadaniem pomalowania elewacji domu, dachu, sufitów, czy też ścian wewnętrznych. Wykonanie tych prac standardowymi metodami wiąże się z dużą inwestycją czasową, co przeciąga w czasie wykonanie kompleksowego remontu. Odpowiednio wykorzystany może sprawić, że malowanie zajmie Ci nawet kilkukrotnie mniej czasu. 

Podstawowe rodzaje agregatów malarskich 

Tak jak wspomniano, na rynku wyróżnia się kilka podstawowych rodzajów agregatów malarskich. Różnią się one m.in. mechanizmem działania, rozmiarami, a także posiadanymi funkcjami i udogodnieniami dla profesjonalistów. Przed podjęciem decyzji zakupowej warto dokładnie zapoznać się ze specyfiką użytkowania danego modelu, kosztami jego eksploatacji, a także szczegółowymi parametrami technicznymi. 

Jednym z ciekawych i wydajnych rozwiązań jest agregat hydrodynamiczny. To stosunkowo nowa technologia. Inne popularne rodzaje to m.in.:

 • membranowy;
 • tłokowy (elektryczny lub spalinowy);
 • hydrauliczny;
 • z napędem mechanicznym.

Podstawowe różnice dotyczą sposobu zasilania agregatu, a także metod podawania farby. Znajdują zastosowanie w różnych sytuacjach, dlatego tego typu sprzęt warto dobierać pod kątem swoich aktualnych lub planowanych potrzeb. Bez wątpienia wydajny agregat do malowania natryskowego to urządzenie, które powinien posiadać renomowany i wydajny specjalista. 

Agregat szpachlarsko-malarski – czy warto?

Ciekawym wyborem pozostaje również profesjonalny agregat szpachlarsko-malarski. Tego typu model pozwala na wykonanie większego zakresu prac remontowych. Obejmują one nie tylko malowanie, ale również szpachlowanie i przygotowanie powierzchni ścian, sufitów lub elewacji do dalszej obróbki z farbą. Zastosowanie urządzenia skraca znacznie czas wykonywania usługi oraz sprawia, że wykonawca podlega mniejszym obciążeniom fizycznym. To wszystko przy zachowaniu wysokiej jakości pracy, dzięki czemu efekty końcowe zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby. Agregaty z powodzeniem można wykorzystywać w warunkach zewnętrznych i wewnętrznych, co jest ich dodatkowym atutem. Biorąc pod uwagę funkcjonalność i korzyści, korzystanie z agregatu szpachlarsko-malarskiego jest bardzo praktyczne. 

Jakie parametry wziąć pod uwagę przy zakupie?

Przed zakupem agregatu malarskiego należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Oczywiście jednym z nich jest rodzaj sprzętu i mechanizm jego działania. Każdy profesjonalista zdaje sobie również sprawę z tego, że kolejne istotne parametry urządzenia to m.in.:

 • rodzaj pompy;
 • rodzaj podawanych farb (lateksowe, ceramiczne, elewacyjne);
 • wielkość dyszy;
 • pobór prądu;
 • wydajność;
 • kąt natrysku;
 • i inne. 

Dokładna analiza zminimalizuje ryzyko ewentualnego błędu i pozwoli na dokonanie efektywnego zakupu. Starannie dobrany i odpowiednio eksploatowany agregat malarski szybko zostanie doceniony przez każdego profesjonalistę, który na co dzień zajmuje się pracami wykończeniowymi lub stricte malowaniem. 

Sprawdź ofertę ProfiMarket

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych i wydajnych rozwiązań w zakresie agregatów malarskich, to warto sprawdzić ofertę ProfiMarket. To sklep dla prawdziwych profesjonalistów, gdzie znajdziesz wydajne agregaty w atrakcyjnych warunkach cenowych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zespół ProfiMarket wesprze Cię w procesie zakupowym. Bez wątpienia to marka warta polecenia. 

Materiał partnera profimarket.pl

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button