5 pomysłów, jak ozdobić biurko

Biurko stanowi kluczowy element stanowiska do nauki, pracy, a nierzadko też rozrywki czy rozwijania pasji. Warto zatem, aby było zaaranżowane w sposób praktyczny i estetyczny. Spędzanie przy nim czasu powinno być dla nas przyjemnym doświadczeniem. Przedstawiamy zatem 5 pomysłów, jak ozdobić biurko!

1. Biurko pełne roślin

To propozycja dla miłośników zieleni, ekologii i naturalnego klimatu we wnętrzach. Biurko powinno posiadać odpowiednią ilość przestrzeni roboczej – aby zmieściły się tam laptop, notes i różne inne, potrzebne do nauki oraz pracy akcesoria. Wolne miejsce można wykorzystać w taki sposób, aby stanęły tam piękne, żywe rośliny. W zależności od ustawienia biurka dopasuj gatunki. Jeśli jest ono ulokowane pod oknem, w nasłonecznionym miejscu – świetnie sprawdzą się agawy, aloesy, bugenwilla, eonium, grubosze, juki, z kolei do zacienionych miejsc możesz wybrać paprotki, filodendrony, zielistki, fikusy czy skrzydłokwiaty.

2. Mapy myśli i notatki wizualne

Jeśli stawiasz na praktyczność, warto dobrze wykorzystać dostępne miejsce na biurku i wokół niego, przyczepiając tam mapy myśli, karteczki z informacjami, notatki wizualne, kalendarze. Jeśli wybierzesz ładną papeterię, magnesy i inne atrakcyjne dodatki, całość będzie prezentowała się niezwykle ozdobnie, a przy tym będzie pomocna w zorganizowaniu nauki, pracy i innych obowiązków.

3. Biurko wypełnione wspomnieniami

Kolejny sposób na ozdobienie biurka to wykorzystanie najróżniejszych elementów, które przywołują na myśl wspomnienia. Mogą to być bilety z podróży, magnesy i inne pamiątki, ale też oczywiście fotografie. Bardzo modnym rozwiązaniem są zdjęcia jak z Instagrama, przyczepione np. na łańcuchu świetlnym albo na sznurku za pomocą klamerek. Gdzie je znaleźć? Zamów odbitki kwadratowe Fujifilm w jednym z czterech dedykowanych rozmiarów: 10×10, 13×13, 15×15, 20×20 – pobierając je ze swoich mediów społecznościowych lub wybierając z folderu na komputerze. Internetowe studio fotograficzne FujiFilm zajmie się resztą i już lada dzień dostarczy odbitki pod wskazany adres! Warto dodać, że są one drukowane na papierze fotograficznym FujiFilm, który gwarantuje najwyższą jakość obrazu i zapewnia wytrzymałość na lata.

4. Obrazy, grafiki, plakaty

To propozycja nie tylko dla miłośników sztuki, ale właściwie dla każdego! Możesz znaleźć plakat ze swoim muzycznym lub filmowym idolem, stworzyć grafikę z cytatem albo wybrać obraz po prostu pasujący do aranżacji pokoju. Następnie ulokuj je wedle możliwości i upodobań – np. wieszając na ścianie nad biurkiem czy ustawiając w ramkach na biurko albo na półkach powyżej.

5. Ozdoby minimalistyczne

Jeśli lubisz pracować, tworzyć lub uczyć się w spokoju i harmonii, postaraj się tak ozdobić biurko, by było ono minimalistyczne, uporządkowane i funkcjonalne. Zamiast zbędnych gadżetów postaw na dodatki praktyczne – np. designerską lampkę, organizery w interesujących kształtach czy segregatory z ładnymi okładkami. Aby całości nadać bardziej spersonalizowanego charakteru, możesz wywołać odbitki kwadratowe Fuji i jedną z nich umieścić w prostej ramce albo przypinając do specjalnego stojaczka z klipsem.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button