Jak zapewnić odpowiednią wilgotność powietrza w mieszkaniu?

Zbyt niska wilgotność w mieszkaniu może być powodem złego samopoczucia i wielu uciążliwych dolegliwości. Właśnie dlatego należy dbać o właściwy stan powietrza w pomieszczeniu, w którym przebywamy. Najlepiej wspomóc się odpowiednim nawilżaczem. Przedstawiamy model idealny, czyli dyfuzor Aroma Zen.

Kiedy wilgotność jest zbyt niska?

Zimą często borykamy się z problemem zbyt niskiej wilgotności w pomieszczeniach. To zjawisko jest spowodowane stosowaniem ogrzewania oraz zbyt rzadkim wietrzeniem poszczególnych pomieszczeń. Tymczasem wilgotność powietrza poniżej 40 procent może być dla nas bardzo szkodliwa. Skutkiem jest między innymi drapanie w gardle, wysuszone spojówki oczu oraz ciężki oddech. Na tego typu dolegliwości narzekają przede wszystkim dzieci, które cierpią dodatkowo na zaburzenia snu. Warto zatem sięgnąć po środki, które pozwolą przywrócić optymalną wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Dobrym rozwiązaniem może być chociażby dyfuzor Aroma Zen, taki jak np. https://nabea.pl/pl/products/marki/instytut-aromaterapii/instytut-aromaterapii-aroma-zen-dyfuzor-ultradzwiekowy-do-aromaterapii-1-szt-4783.html.

Jakie są rodzaje nawilżaczy powietrza?

W sklepach można znaleźć różne rodzaje nawilżaczy powietrza. Najczęściej spotykane są nawilżacze ewaporacyjne, które odparowują wodę. Popularne są również nawilżacze ultradźwiękowe, które rozbijają poszczególne cząsteczki wody. Nie można też zapominać o nieco bardziej tradycyjnych nawilżaczach parowych, które posiadają wbudowaną grzałkę, wytwarzającą parę wodną. Ostatni model jest najmniej zaawansowany. Utrzymuje wysoką i stałą wydajność pracy, ale jednocześnie zużywa dużo energii. Nawilżacz ewaporacyjny jest natomiast stosunkowo tani, ale jego wydajność spada wraz ze wzrostem wilgotności powietrza. Nawilżacz ultradźwiękowy natomiast generuje delikatną i przyjemną mgiełkę wodną, a jego pracą można precyzyjnie sterować. Przykładem ostatniego urządzenia jest dyfuzor Aroma Zen.

Najskuteczniejszy nawilżacz – dyfuzor Aroma Zen

Dyfuzor Aroma Zen nie jest zwykłym nawilżaczem powietrza. To urządzenie łączy w sobie dwie funkcje. Oferuje nie tylko funkcjonalności tradycyjnego nawilżacza, ale również możliwość dyfuzji olejków eterycznych. Dodatkowo nawilżacz jest bardzo cichy, a zatem można go stosować nawet podczas snu. Kojąca mgła, składająca się z pary wodnej i olejków eterycznych łagodzi stres i napięcie, a także wspomaga leczenie chorób układu oddechowego, w tym astmy. Zresztą dyfuzor Aroma Zen może być stosowany nie tylko zimą, ale również latem, kiedy śpisz w pomieszczeniu klimatyzowanym. Tego typu urządzenie zostało stworzone z użyciem nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań. Posiada praktyczny system auto wyłączania oraz możliwość ustawienia timera.

Funkcjonalność i oryginalny design

Ultradźwiękowy generator zimnej pary Aroma Zen jest też energooszczędny i bardzo wydajny. A w tym wszystkim świetnie wygląda. Łączy w sobie delikatne, opływowe kształty, a także naturalną kolorystykę. Kolor biały zestawiony jest z naturalnym drewnem. Dzięki temu świetnie wpasowuje się w przestrzeń nowoczesnych wnętrz, w tym urządzonych w stylu skandynawskim.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button