Plakaty – prosty sposób, by odmienić nudne ściany!

Plakaty wróciły do łask! Niegdyś kojarzone przede wszystkim z nastolatkami, które obwieszały ściany wizerunkami swoich idoli, obecnie stanowią jeden z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich. Dla wielu osób aranżacja ścian w mieszkaniu stanowi wyzwanie. Co zrobić, by nudnym, gładkim ścianom nadać niepowtarzalnego charakteru? Odpowiedź jest prosta: plakaty! W sklepach z dekoracjami do wnętrz można znaleźć plakaty o różnych wymiarach, które przedstawiają rozmaite motywy. Wybór jest tak ogromny, że właściwie każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru plakatów?

Nie ulega wątpliwości, że plakaty mogą całkowicie odmienić mieszkanie i sprawić, że stanie się ono bardziej indywidualną, niebanalną przestrzenią. Trzeba jednak umiejętnie dobrać każdy z plakatów. Zazwyczaj najlepiej sprawdzają się kompozycje złożone z dwóch, trzech lub większej ilości obrazków. Podczas wyboru plakatów, takich jak np. https://ubierzswojesciany.pl/19-plakaty warto wziąć pod uwagę kolory, które występują w pomieszczeniu. Ogólna zasada mówi, że należy zastosować maksymalnie cztery główne barwy w pokoju. Plakaty pasujące kolorystycznie do pozostałych elementów wystroju wnętrza sprawią, że całość będzie harmonijna i spójna. Nie każdy wie, że za pomocą plakatów można stworzyć określone wrażenie optyczne. Jeśli mamy do dyspozycji małe pomieszczenie, świetnym wyborem będą plakaty dające efekt trójwymiarowości lub przedstawiające otwartą, rozległą przestrzeń. W niewielkich pokojach doskonale sprawdzają się plakaty ukazujące plażę, morze, a także wodospady, mosty czy tunele. Dzięki nim wnętrze będzie wydawało się większe.

Najmodniejsze plakaty do różnych pomieszczeń

Motywy na plakatach należy dobierać w zależności od swoich upodobań, a także rodzaju pomieszczenia i stylu, w którym jest ono urządzone. W minimalistycznych, skandynawskich salonach i sypialniach dobrze sprawdzają się plakaty topograficzne, czarno – białe oraz przedstawiające figury geometryczne. Niezmienną popularnością cieszą się też plakaty ukazujące zapierające dech w piersiach krajobrazy i wspaniałe widoki. Dla miłośników nowoczesności trafnym wyborem będą wielkoformatowe zdjęcia dużych miast i znanych obiektów architektonicznych. A jaki plakat wybrać do pokoju dziecięcego? Warto uwzględnić upodobania i zainteresowania małego mieszkańca. Wiele dzieci szczególnie upodobało sobie plakaty ze zwierzątkami – zarówno tymi, które do złudzenia przypominają prawdziwe zwierzęta, jak i tymi bajkowymi, rysowanymi. W pokoju dziecięcym mile widziane są też motywy roślinne oraz kosmiczne, które stworzą w nim niesamowitą, wręcz magiczną atmosferę.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button