Uporządkowany i bezpieczny garaż. Sprawdź, jak zachować porządek w tego rodzaju pomieszczeniu

Garaż to miejsce, w którym przechowywane są przedmioty o różnorodnym przeznaczeniu. Aby tego rodzaju pomieszczenie było uporządkowane i bezpieczne, konieczna jest odpowiednia segregacja przedmiotów. W tym przypadku odpowiednia organizacja to podstawa!

Pozbądź się wszystkich zbędnych przedmiotów

Garaż to miejsce, w którym znajduje się wiele przedmiotów o różnorodnym przeznaczeniu. Wiele z nich znalazła się tam prawdopodobnie z przypadku, bo garaż to często także miejsce, pełniące funkcję schowka. Chcą posiadać uporządkowany i przede wszystkim bezpieczny garaż, musimy przejrzeć wszystkie znajdujące się tam przedmioty. To zadanie zająć może wiele godzin, a nawet dni, jednak to wyzwanie zdecydowanie warte podjęcia wysiłku. Z garażu warto pozbyć się wszystkich zepsutych przedmiotów, które od lat bezskutecznie czekają na naprawę. Nie warto przechowywać w nim również rzeczy, których nie zamierzamy użytkować w przyszłości. Po wyrzuceniu z garażu tego rodzaju rzeczy zyskamy sporo wolnego miejsca, które możemy przeznaczyć np. na przechowywanie narzędzi – https://wiertools.pl/narzedzia-do-gratowania-c-5_191.html.

Zyskanie wolnego miejsca znacznie ułatwia porządkowanie przedmiotów, które zdecydowaliśmy się zostawić. Warto robić to za pomocą plastikowych, przezroczystych pudełek. Dzięki temu, że są one przezroczyste, bez problemu ujrzymy, co znajduje się w wewnątrz. Co więcej, pudełka można dodatkowo podpisać, tak aby napis był widoczny gołym okiem, co znacznie przyspieszy ich segregowanie. Pudełka poustawiać warto na dużym, pojemnym regale, który dzięki temu, że jest przymocowany do ściany, zapewnia domownikom bezpieczeństwo, bo to ono najważniejsze jest w tego rodzaju pomieszczeniach. W pudełkach przechowywać można np. otwornice, a także takie małe narzędzia, jak wykrojniki do blach.

Porządek w garażu – to możliwe!

Garaż to często także miejsce, w którym przechowywane są różnego rodzaju narzędzia ogrodowe. Łopaty, grabie, haczki – takich przedmiotów nie należy zostawiać na ziemi! Można się o nie potknąć lub na nie nadepnąć, co może skończyć się bolesnym uderzeniem. Prostym i niezwykle tanim rozwiązaniem jest kupno haczyków na ścianę. Tego rodzaju przedmioty przechowywane właśnie w taki sposób, nie powinny stanowić niebezpieczeństwa. Na haczykach możemy powiesić również takie przedmioty jak:

 • drabina,
 • wąż ogrodowy,
 • ubranie robocze,
 • kask,
 • narzędzia.

W garażu przechowywane są narzędzia o różnorodnych kształtach. Niespodziewana styczność z większością z nich może być bardzo niebezpieczna. W garażach bardzo często dochodzi do wypadków, których można było uniknąć, gdyby panował tam porządek. Posiadanie własnego garażu to nie tylko przywilej. To przede wszystkim odpowiedzialność za siebie, jak i innych domowników. Aby w garażu nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji, wystarczy odpowiednio go uporządkować. Warto wyposażyć się więc w takie przedmioty, jak:

 • regały,
 • haczyki,
 • plastikowe pudełka do przechowywania,
 • organizery,
 • skrzynki na narzędzia,
 • szafki modułowe.

Jeśli garaż to miejsce, które służy nam do majsterkowania, warto wyposażyć się również w stół warsztatowy, przy którym z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, będziemy mogli wykonywać różnego rodzaju prace. Warto zadbać także o odpowiednie oświetlenie, aby podczas majsterkowania nie doszło do skaleczenia czy innego rodzaju urazu. W tym przypadku wystarczy kupno małej lampki warsztatowej.

 

Post reklamowy.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button