Przycinanie traw ozdobnych – kiedy wykonywać?

Trawy ozdobne są szczególnie lubiane przez miłośników ogrodnictwa. Wykorzystują oni je do dekorowania swoich ogrodów. Sprawiają dzięki temu, ze wyglądają one znacznie korzystniej oraz są ozdobą całego podwórza. Przycinanie traw ozdobnych przed zimą jest równie ważne co zabezpieczanie krzewów oraz kwiatów przed mrozami. Kiedy należy je wykonywać?

Przycinanie traw ozdobnych – kiedy wykonywać?

Cięcie traw należy wykonywać regularnie. W przypadku większych traw, na których zależy Ci, aby osiągnęły odpowiednią wysokość, również powinieneś odpowiednio i regularnie przycinać oraz ewentualnie przyciąć zaschnięte końcówki. W ten sposób unikniesz degradacji całej rośliny oraz wspomożesz je prawidłowy wzrost. Kiedy należy przycinać trawy ozdobne? Na pewno przed zimą. Nawozy jesienne są doskonałą pożywką dla roślin przed okresem zimowym, który jest dla nich szczególnie trudny. Dlatego wczesną jesienią zastosuj odpowiednią odżywkę, natomiast w okolicach listopada zacznij cięcie traw ozdobnych. Trawy najmniej odporne należy obciąć dość nisko nasady. W ten sposób na wiosnę≤ kiedy warunki będą bardziej sprzyjające, mają większą szansę na szybki wzrost oraz odbudowanie po mrozach panujących w zimowych miesiącach. Obcinanie traw ozdobnych, które są bardziej odporne na mrozy, może obejmować ich górną część, szczególnie obeschnięte fragmenty. Niektóre gatunki traw wymagają, aby ponowić delikatne przycinanie wiosną.

Czym przycinać trawy ozdobne? Konieczne wyposażenie

Aby ciąć trawy ozdobne, potrzebne są odpowiednie narzędzia. Pozwalają one na dokładne cięcie, które przekłada się na możliwość zabezpieczenia rośliny w jak najlepszy sposób. Dlatego warto odwiedzić sklep internetowy eGarden oraz zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne narzędzia. Można tam znaleźć ostre sekatory oraz nożyczki, które doskonale oddzielą potrzebne fragmenty rośliny od siebie.

Kolejnym potrzebnym elementem jest prawidłowy worek lub inne nakrycie, którym zabezpieczy się trawy ozdobne na czas mrozów. Są one znacznie mniej odporne na zimno niż klasyczna, uniwersalna trawa, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie zabezpieczenie. Warto również zakupić ziemię. Ziemia uniwersalna 80l umożliwia odpowiednie zabezpieczenie rośliny. Posypanie warstwą świeżej ziemi zimne już podłoże na podwórku umożliwia stworzenie dodatkowej martwy izolacyjnej dla korzeni traw ozdobnych. O zabezpieczenie korzeni powinno zadbać się szczególnie. Jeżeli one pozostaną w nienaruszonym stanie przez całą zimę, można być spokojnym, że roślina, nawet jeżeli zmarznie, wiosną ma szansę odżyć.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button