Najnowsze trendy, dzięki który odmienisz swój dom i ogród

Branża modowa to jedna z najdynamiczniejszych branż. Trendy potrafią się zmieniać niemalże co kwartał a całe sztaby specjalistów pracują nad tym jakie kroje i kolorystyki będą zyskiwały na popularności w kolejnych miesiącach. Nie każdy lubi gonić za modą jednak wszyscy mimowolnie jej ulegamy obserwując zmieniające się dookoła nas otoczenie.

Jednak trendy modowe to nie tylko odzież ale także wzornictwo otaczających nas budynków, wnętrz czy też nawet przedmiotów codziennego użytku. W tym przypadku, na całe szczęście, trendy utrzymują się nieco dłużej a wzornictwo łączy się z użytecznością i funkcjonalnością. Toteż w poniższym artykule zaprezentujemy kilka przykładów aktualnych trendów z dziedziny dom i ogród.

Najnowsze trendy, dzięki który odmienisz swój dom i ogród

Obecnie budownictwo domów jednorodzinnych dosyć mocno się zmieniło w stosunku do lat ubiegłych. Piętrowe domy, niegdyś widziane niemalże wszędzie dziś praktycznie wyginęły, jeśli chodzi o nowo stawiane budynki. Obecnie królują proste bryły w stonowanej kolorystyce i z dachem dwuspadowym oraz o metrażu odpowiednim dla rodziny 2+2. I oczywiście z tarasem – przestrzeń przydomowa, gdzie w ciepłe dni możemy zjeść śniadanie i napić się kawy to obecnie “must have”. Często jednak w przypadku tarasów obserwuje się, że ich estetykę i funkcjonalność można znacznie poprawić. Do nowoczesnych budynków najczęściej zabudowa tarasu wykonana jest z aluminium i szkła. Są to materiały wiodące obecnie prym i wypierające konstrukcje drewniane. Zabudowa taka ma już zamontowane odprowadzenie wody a kolorystykę profili i szkła możemy dopasować pod własne preferencje. Dodatkowo zabudowa taka świetnie może się sprawdzać w roli oranżerii czy też ogrodu zimowego, dzięki czemu taras może być funkcjonalny przez cały rok.

Meble z charakterem

Każdy, kto choć raz w swoim życiu miał do czynienia z dobieraniem mebli do domu lub mieszkania wie, jak ciężko pogodzić ze sobą różne elementy, aby stworzyć przyjemne i jednocześnie spójne stylistycznie wnętrze. Zazwyczaj są to dziesiątki godzin spędzone na wizytach w salonach meblowych lub na przeglądaniu katalogów. Często problematyczny może okazać się dobór materiałów lub odcieni na danych meblach. Szczególnie, jeśli, z braku innej możliwości, musimy dokonać zakupu lub zamówienia u kilku producentów. A kiedy nawet już znajdziemy, to może się okazać, że jednak wymiary nie do końca nam pasują. Wielu z tych sytuacji możemy jednak uniknąć, gdyż nadal istnieją na rynku firmy, które mogą nam pomóc z wieloma problemami. W firmach takich, jak meble Rzeszów możemy dopasować pod swoje preferencje zarówno kolorystykę jak i wymiary danych mebli. Przy składaniu zamówienia od jednego producenta możemy mieć pewność, że cały komplet będzie spójny stylistycznie i zgodny z naszymi oczekiwaniami a dzięki personalizacji materiału na pewno trafimy w obowiązujące trendy.

Nowoczesne otoczenie z duszą

Często przy dziedziczeniu lub zakupie mieszkania w “spadku” możemy otrzymać także wyposażenie. Najczęściej jest już ono wiekowe i nie za bardzo wpasowujące się w obecne standardy, szczególnie jeśli przed nami mieszkali starsi ludzie, którym nie w głowie były remonty na stare lata. Pierwszą myślą, jaka nam świta w głowie jest co z tym zrobić i gdzie to można szybko i bezpiecznie zutylizować. Wyrzucając jednak niektóre meble możemy popełnić wielki błąd. W ostatnich czasach renowacja starych mebli przeżywa rozkwit i coraz częściej ludzie decydują się na ożywienie swoich wnętrz w taki właśnie sposób. Jeśli mamy czas i miejsce to sami możemy podjąć się takiej renowacji. Efekty mogą być jednak dalekie od oczekiwanych i warto przynajmniej skorzystać z porad fachowców i profesjonalnych narzędzi. Jeśli chodzi o lakierowanie to jakość powłoki będzie miała ogromne znaczenie. Tanim sprayem z puszki co najwyżej nierównomiernie pobrudzimy mebel farbą robiąc przy tym masę zacieków. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się fachowa ręka i pistolet lakierniczy. A w tym temacie ciężko znaleźć lepszy sprzęt niż pistolety lakiernicze DeVilbiss. Marka ta jako pionier w tej dziedzinie do perfekcji opracowała metody transmisji farby na wszelkiego rodzaju powierzchnie. Dzięki temu nie tylko odnowimy stare meble z duchem ekologii ale także będziemy w stanie zrobić to do dobrze i na lata.

Artykuł promowany

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button