Na co zwrócić uwagę przy wyborze siatki ogrodzeniowej na posesję?

Wybór odpowiedniej siatki ogrodzeniowej na posesję jest kluczowy zarówno dla estetyki, jak i funkcjonalności ogrodzenia. Siatka ogrodzeniowa może pełnić różnorodne funkcje – od zabezpieczenia terenu, przez ochronę przed zwierzętami, aż po wyznaczenie granic działki.

Jak dobrać dobrą siatkę do swojej działki? Zobacz, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na konkretny produkt.

1 Rodzaj siatki 

Na rynku dostępne są różne rodzaje siatek ogrodzeniowych. Każda z nich ma własną specyfikację i różne zastosowania. 

Najbardziej popularna jest siatka pleciona. Idealnie sprawdzi się do ogrodzenia posesji prywatnej. Jest elastyczna, wytrzymała i łatwa w montażu. Dostępna jest w różnych wysokościach, szerokościach i kolorach. Dlatego łatwo można dopasować ją do swojej działki. 

Jeśli potrzebujesz bardziej wytrzymałej i stabilniejszej opcji, postaw na siatkę zgrzewaną. Jest odporna na uszkodzenia i trwała, dlatego przetrwa nawet trudne warunki pogodowe. 

ostatnia opcja dobrze się sprawdzi, kiedy potrzebujesz zabezpieczyć także teren uprawny, pastwisko. Siatka leśna ochroni posesję przez dzikimi zwierzętami i innymi niechcianymi intruzami.

2 Materiał wykonania 

Ważnym aspektem jest także materiał, z którego wykonana jest siatka. Na rynku znajdziesz dwie najpopularniejsze opcje. 

  • Siatka ocynkowana –  produkowana z drutu stalowego, który jest pokrywany warstwą cynku. Proces ocynkowania ma na celu ochronę przed korozją, co czyni siatkę odporną na działanie wilgoci i warunków atmosferycznych. Jest także trwała i odporna na uszkodzenia. 
  • Siatka powlekana PCV – jest dodatkowo powlekana warstwą polichlorku winylu (PCV). Powłoka PCV nie tylko zwiększa estetykę siatki, ale także dodatkowo zabezpiecza ją przed korozją i innymi uszkodzeniami. Dostępna w różnych kolorach, co pozwala dopasować siatkę do otoczenia i estetyki posesji.

To, którą opcję wybierzesz, zależy od Twoich preferencji. Na https://www.siatkopol-sklep.pl/ będziesz mógł wybrać odpowiednią siatkę, a dodatkowo zakupić wszystkie potrzebne elementy do jej montażu. 

3 Wysokość siatki 

Wysokość siatki ogrodzeniowej powinna być dostosowana do jej przeznaczenia. Standardowa wysokość wynosi od 1,5 do 2 m. Zapewnia prywatność i zwiększa bezpieczeństwo. Do skutecznego zabezpieczenia działki wystarczy ogrodzenie o wysokości 1,7 – 2 m. 

Chcesz zabezpieczyć posesję siatką o wysokości większej niż 2,2 m? W takim razie pamiętaj, aby udać się do urzędu po zezwolenie na budowę. 

4 Szerokość oczek i grubość drutu 

Rodzaj siatki o wysokości wybrana? Czas na szerokość oczek i grubość drutu. Mniejsze oczka zapewniają większe bezpieczeństwo i trudniej przez nie przedostać się zwierzętom, natomiast większe oczka są bardziej odpowiednie do ogrodzeń terenów rolnych. 

Zwróć także uwagę na grubość druta w ogrodzeniu, które chcesz zakupić. Im grubszy drut, tym większa wytrzymałość siatki. Dla ogrodzeń posesji prywatnych zazwyczaj stosuje się drut o grubości od 2 mm do 4 mm.

5 Cena siatki 

Cena siatki może się od siebie różnić. Wszystko zależy od materiału, wysokości, grubość drutu i szerokości oczek. Zaleca się dokładne przeanalizowanie swoich potrzeb i budżetu przed podjęciem decyzji zakupowej, aby wybrać produkt spełniający oczekiwania pod względem jakości i dostosowany do posiadanych środków finansowych.

Warto przed zakupem dokładnie zapoznaj się z ofertą różnych dostawców oraz sprawdź opinie na ich temat w internecie. Dzięki temu będzie można ocenić, czy siatka ogrodzeniowa od konkretnego producenta jest odpowiednim wyborem.

To już wszystko w tym artykule. Mam nadzieję, że teraz już wiesz, na jakie aspekty musisz zwrócić uwagę przed kupnem siatki ogrodzeniowej. 

Materiał sponsorowany.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button