Jesienne prace w ogrodzie- na jaką dmuchawę do liści warto się zdecydować?

Wraz z nadejściem jesieni wiele osób rozgląda się za narzędziami ogrodowymi, które ułatwią sezonowe prace ogrodowe, czy po prostu pozwolą wygodniej zadbać o porządek wokół posesji. Jednym z takich narzędzi jest dmuchawa, dzięki której zagarnianie opadających liści jest znacznie prostsze i szybsze. Obecnie to naprawdę wygodny w obsłudze, lekki sprzęt w rozsądnej cenie, dlatego coraz więcej osób decyduje się zamienić klasyczne grabie właśnie na dmuchawę. Co warto wiedzieć przed zakupem? Podpowiadamy.

1. Łatwa w obsłudze i cicha dmuchawa elektryczna

Jeszcze do niedawna dmuchawy do liści kojarzyliśmy z ciężkim, głośnym sprzętem do sprzątania ulic lub przynajmniej dużych powierzchni. Dzisiaj jest inaczej. Otóż dmuchawa elektryczna do liści to naprawdę lekkie (2 do 4 kg), wygodne w obsłudze i pracujące cicho rozwiązanie. Poszczególne modele świetnie nadają się do zagarniania liści nawet z niewielkich przydomowych powierzchni. Tutaj oczywiście bardzo dobrze sprawdzą się również klasyczne grabie do liści (te na pewno potrzebne będą do zebrania liści przedmuchanych w stosy), jednak dmuchawa zdecydowanie ułatwia zadanie, a jej używanie nie zakłóca ciszy domownikom, ani naszym sąsiadom.

Jeśli zdecydujemy się na niewielki, poręczny model, dmuchawa ułatwi nam usuwanie liści nie tylko z trawnika, ale i z powierzchni balkonu, tarasu, czy podjazdu. Wybrane rozwiązania bez kłopotu poradzą sobie także z niewielkimi i cienkimi gałązkami, żołędziami, igliwiem czy innymi drobnymi cząstkami organicznymi.

2. Poza dmuchawą elektryczną dobrym rozwiązaniem będzie także dmuchawa akumulatorowa

Decydując się na dmuchawę elektryczną, pamiętajmy, że będzie ona musiała zostać podpięta do sieci. W tym przypadku kabel nie powinien być dłuższy niż 30 m. Długość przekraczająca tę wartość może bowiem negatywnie wpłynąć na moc urządzenia (z reguły moc znacznie spada). Jeśli potrzebujemy urządzenia, którym swobodnie obsługiwać będziemy także większe powierzchnie, dobrym rozwiązaniem będzie dmuchawa elektryczna akumulatorowa. W tym przypadku nie musimy dodatkowo martwić się o obecność gniazdka na posesji.

3. Jak dostosować sprzęt w zależności od terenu?

Dmuchawa do liści powinna zostać dopasowana do wielkości powierzchni, jaką będziemy obsługiwać. W pracy w rozległym terenie sprawdzą się więc dmuchawy spalinowe, które znaleźć można m.in. w sklepie https://seger.pl/c/242/dmuchawy-spalinowe-dmuchawy-do-lisci-dom-i-ogrod.html. Te dodatkowo pozwalają uporać się z większymi zanieczyszczeniami, jednak są przy tym głośniejsze i cięższe. Modele elektryczne to z kolei rozwiązanie w pełni ekologiczne. Poza tym warto zwrócić uwagę na dostępne funkcje urządzenia, jak różne tryby pracy, systemy antywibracyjne amortyzujące przeskoki podczas pracy, czy też przyciski zabezpieczające np. przed przypadkowym włączeniem.

4. Dmuchawa pełniąca funkcję odkurzacza

Wtedy pełni także funkcję odkurzacza do liści. Warto wiedzieć, że dmuchawa ma za zadanie przedmuchiwać liście w inne miejsce i w ten sposób pomóc nam zadbać o porządek w ogrodzie. Odkurzacz będzie pochłaniał odpadki organiczne i najczęściej także rozdrabniał je oraz uzdatniał do kompostowania. Choć terminy dmuchawa i odkurzacz często stosowane są zamiennie, to w rzeczywistości są to różne urządzenia, ewentualnie jedno z funkcją, jaką oferuje drugie urządzenie.

5. W jakich innych pracach można zastosować dmuchawę?

Usuwanie kurzu, piasku, ziemi, czy lekkiego, świeżego śniegu to także zadania dla dmuchawy. Urządzenie przyda się również w oczyszczaniu powierzchni żwirowych, które są trudne do zamiatania czy zagarniania.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button