Ekspert radzi: jak zbudować komfortową altanę ogrodową?

Posiadanie zacienionego kącika w ogrodzie to wielka zaleta. Latem wiele codziennych czynności można z powodzeniem przenosić właśnie na świeże powietrze. Altany ogrodowe są do tego doskonałe – łączą w sobie dobrą cenę, łatwy i bezproblemowy montaż, a także pozostawiają mnóstwo opcji kompozycyjnych. O tym, jak w przytulny i funkcjonalny sposób zaaranżować altany ogrodowe rozmawialiśmy ze specjalistą z produktyogrodowe.pl.

Altany drewniane – warto zadbać o intymność…

W pierwszej kolejności musimy przemyśleć, czy zależy nam na altance z drewna, która będzie bardziej otwarta na ogród i sąsiedztwo, czy też będzie dla nas kącikiem intymnym i zakrytym. W tym drugim przypadku, już na etapie planowania, jaka altana ogrodowa wpasuje się w nasz krajobraz, warto rzucić okiem na ścianki ażurowe. To płoty drewniane z kratownic, z jednej strony dadzą nam nieco więcej cienia, a z drugiej pozostawią wiele opcji do dodatkowego aranżowania.

Altanki z drewna, które wyposażone są w kratki, mogą stanowić świetne podparcie dla roślin pnących. Dodatkowo stanowią miejsce zaczepu oświetlenia, dekoracji, doniczek czy niektórych narzędzi. Trudno więc o prostszy, a przy tym bardziej funkcjonalny i jednocześnie dekoracyjny dodatek. Jeśli więc chcemy, by altanki ogrodowe już na starcie zyskały trochę intymności, zdecydowanie polecamy dokupić płoty osłonowe.

Ogród z altanką to ogród funkcjonalny dla każdego…

Typowe, katalogowe altany ogrodowe (www.produktyogrodowe.pl/20-altany-ogrodowe) mogą być nie do końca przystosowane dla każdego domownika. Z reguły podstawowe zestawy zbudowane są z słupów konstrukcyjnych i zadaszenia. To nie wystarczy, by zapewnić komfort np. seniorom lub osobom niepełnosprawnym. Dlatego warto wybierać te altanki drewniane, które w wyposażeniu posiadają dodatkowo podest – czyli podłogę z desek, schodki (lub podjazd, w przypadku, gdy domownikiem jest osoba niepełnosprawna), a także barierki. Takie dodatkowe wyposażenie altany ogrodowej sprawi, że będzie ona wygodna, bezpieczna i przyjazna dla każdego.

W produktygrodowe.pl można znaleźć wiele modeli altan ogrodowych, ze szczególnym podziałem na rozmiary oraz formę zadaszenia. Wielkość altany ogrodowej powinniśmy zdecydowanie dobierać w oparciu o ilość domowników oraz przeznaczenie tego obiektu – jeśli np. docelowo ma to być nasza letnia jadalnia, przestrzeń wewnątrz musi być tak dostosowana, aby każdy wygodnie usiadł i zjadł. Czasami nieco więcej swobody w tego typu planowaniu dają nie typowe altany drewniane, ale drewniane pawilony lub wiaty, pod którymi przestrzeń do zagospodarowania jest dużo większa i bardziej otwarta.

Ekspert radzi: jak zbudować komfortową altanę ogrodową? 2
Fot. Przykłady gotowych altan ogrodowych

Altanki drewniane – meble ogrodowe zaplanujmy jeszcze przed jej kupnem…

Komfortowa altana ogrodowa to taka, w której można wygodnie odpocząć. Dlatego kształt i wymiary altany ogrodowej muszą być przystosowane do tego, jak będziemy spędzać w niej czas i na jakie meble ogrodowe się decydujemy. Komplet mebli, jakie wpadną nam w oko dobrze jest wymiarować jeszcze przed zakupem altanki z drewna. Wówczas unikniemy problemów z aranżacją jej wnętrza zgodnie z naszymi upodobaniami.

Polecamy modne i wygodne meble ogrodowe rattanowe oraz zestawy ogrodowe z ławą i krzesłami. Oczywiście niektóre dostępne w produktyogrodowe.pl altanki posiadają meble w zestawie. W takim wypadku cały zestaw jest nieco droższy, od swoich niewyposażonych odpowiedników, ale mamy gwarancje, że meble pasują do altanki pod kątem koloru oraz designu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button