Wybieramy idealny materac hotelowy. Jakie kryteria powinien spełniać i czym się kierować podczas zakupu?

Wybieramy idealny materac hotelowy. Jakie kryteria powinien spełniać i czym się kierować podczas zakupu?

Prowadzenie biznesu opartego na wynajmie pokoi, apartamentów czy domków wymaga troskliwego zadbania o komfort wypoczynku gości. Zobacz, w jaki sposób mogą Ci w tym pomóc starannie dobrane materace hotelowe.

Konferencja w mieście wojewódzkim, kilkudniowe zwiedzanie stolicy, weekendowy wypad na koncert – każda z tych okoliczności sprzyja wynajęciu noclegu. Od właścicieli obiektu oczekuje się, że w takim samym stopniu zadbają oni o wystrój pokoju, jak też o jakość materaca. W końcu od tego ostatniego zależy poziom wypoczynku i to, z jak dużą energią i w jakim humorze gość obudzi się następnego dnia. W specjalistycznych sklepach z materacami zdecydowanie nie można narzekać na brak wyboru – łóżka hotelowe są dostępne w praktycznie każdym rozmiarze oraz poziomie twardości. Zobacz, czym charakteryzuje się każdy z popularnych modeli materaców dostępnych na rynku i który z nich warto wybrać.

Materac kieszeniowy

Tego typu materac cechuje elastyczność punktowa. Pozwala ona doskonale dopasować się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Konstrukcja oparta na – umieszczonych w odrębnych woreczkach – sprężynach o niewielkich rozmiarach ułatwia korzystanie z materaca w sposób bezgłośny. Wstawaniu, siadaniu czy przekręcaniu się z boku na bok nie towarzyszą żadne odgłosy, które mogłyby budzić chociażby drugą połówkę, śpiącą obok. Wysokiej jakości materac kieszeniowy znajdziesz na stronie https://materacehotelowe.pl/.

Materac bonelowy

Sprężyny materaca bonelowego, bazujące na sprężystości progresywnej, zapewniają komfort i wygodę nocnego wypoczynku także osobom o większej wadze. Im większy nacisk jest kładziony na daną sprężynę, z tym większym oporem na niego ona reaguje. To pozwala na lepsze podparcie ciała w czasie snu i obudzenie się rankiem bez bólu kręgosłupa. To zdecydowanie bardzo odporny typ materaca, który świetnie znosi intensywną, wieloletnią eksploatację. Występuje w pełnej gamie rozmiarów, co sprawia, że bez problemu można dopasować go do konkretnych wymiarów ramy łóżka.

Materac piankowy

Materac piankowy to popularny typ, w obrębie którego można wyróżnić modele zbudowane z pianki poliuretanowej, ale także termoelastycznej. Zwłaszcza te ostatnie doskonale sprawdzają się w miejscach nastawionych na usługę noclegową. Hipoalergiczna pianka lateksowa ułatwia utrzymanie wysokiego poziomu higieny nawet w obiektach o dużym natężeniu ruchu. Ponadto pianka termoelastyczna świetnie dopasowuje się do kształtu ciała, gwarantując spokojny sen i komfort gościa.

H1, H2, H3, a może H4? Wybieramy materac pod względem twardości

Mówiąc o materacach hotelowych, nie sposób uwzględnić poziomu ich twardości. W branży powszechnie przyjętą miarą oznaczeń tego parametru jest litera „H” z dodaną do niej liczbą. H1 to określenie zarezerwowane dla osób, których waga nie przekracza 60 kilogramów. H2 to model odpowiedni dla osób do 80 kg. Materac oznaczony jako H3 wytrzyma obciążenie do 110 kg, zaś H4 – od 120 kg w górę.

 

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button