Nowoczesny czy tradycyjny wystrój? Jak umeblować mieszkanie

Istnieją rozmaite sposoby na efektowne umeblowanie mieszkania. We współczesnych aranżacjach nie brakuje inspirujących rozwiązań, które czerpią z wielu różnych stylów. Z sezonu na sezon trendy wnętrzarskie ulegają licznym zmianom i modyfikacjom, jednak nie warto poddawać się chwilowym modom. W przypadku mebli najlepszym wyjściem jest postawienie na ponadczasowe i sprawdzone rozwiązania, czyli modele utrzymane w stylu klasycznym oraz nowoczesnym.

Kolorystyka mebli

Kolor umeblowania w klasycznym mieszkaniu należy dobierać z umiarem, unikając przy tym przesadnej ekstrawagancji. W polskim kręgu kulturowym kiepsko sprawdzają się rozwiązania przygotowywane na tzw. wschodni szyk, dlatego warto zaoszczędzić i postawić na funkcjonalne, proste pod względem wizualnym meble. Podstawę w aranżacji klasycznej stanowią neutralne kolory. Z białymi lub beżowymi ścianami doskonale komponuje się brązowe fotele tapicerowane, a także modele utrzymane w podobnej tonacji. Neutralne tło doskonale współgra z praktycznie wszystkimi kolorami, jednak warto utrzymać stosunkowo jednolitą gamę. Wyraźne kontrastowanie barw to z kolei domena stylu nowoczesnego, w którym wykorzystać można wyposażenie o różnej barwie. W takich warunkach doskonale sprawdzą się np. wyraziste meble biurowe o efektownych kolorystycznie obiciach.

Nowoczesny czy tradycyjny wystrój? Jak umeblować mieszkanie 2

Rola mebli w wystroju

Pomieszczenia urządzone w stylu klasycznym powinny być przede wszystkim przytulne. Wrażenie to osiągnąć można poprzez nagromadzenie rozmaitych pamiątek, ozdób, fotografii czy obrazów, a także odpowiednie umeblowanie. Meble klasyczne często przypominają zachowane w dobrym stanie antyki. W takich warunkach z powodzeniem sprawdzą się funkcjonalne fotele bujane, które ze względu na swoją masywność warto zastosować przede wszystkim w pomieszczeniach o większym metrażu. Klasyczny wystrój pomieszczeń kojarzy się z bogatymi zdobieniami, które podkreślają jego dekoracyjny charakter. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby wykorzystać w aranżacji fotel biurowy z efektownym wizualnie obiciem. Styl nowoczesny stanowi kontrę dla klasycznego wystroju, dlatego wymaga nieco większej dynamiki. Meble w tak urządzonym mieszkaniu powinny być funkcjonalne, stymulując domowników do różnych aktywności oraz zapewniając im optymalny komfort. W takich warunkach idealnie sprawdzi się ergonomiczne krzesło obrotowe, stanowiące niezbędny element wyposażenia domowego biura.

Wykorzystane materiały

Meble w stylu klasycznym są zwykle dość mocno zdobione oraz bardzo eleganckie. Nadmiar i przepych nie zawsze jednak służą aranżacji, która poza efektownością wizualną powinna zapewniać także pewne walory praktyczne. Funkcje te z powodzeniem spełniają meble wykonane z tradycyjnych materiałów. W klasycznie umeblowanym barku doskonale sprawdzą się chociażby hokery drewniane, które same w sobie stanowią doskonałą ozdobę. Jednym z głównych założeń stylu nowoczesnego jest natomiast prostota, która przekłada się na charakterystyczny minimalizm wystroju. W dużym stopniu ogranicza ona zarówno ilość wyposażenia, jak i liczbę ozdób. W nowoczesnym mieszkaniu nie brakuje oczywiście dekoracji, jednak główna funkcja estetyczna przeniesiona jest na meble. W aranżacji warto wykorzystać więc wyposażenie, które zwraca uwagę umiejętnie dobranym materiałem czy wzorem. W takich warunkach bardzo dobrze sprawdzi się chociażby designerski fotel biurowy z metalu.

Nowoczesny czy tradycyjny wystrój? Jak umeblować mieszkanie 3

Styl klasyczny a nowoczesny

Trudno jednoznacznie wskazać wyższość jednego stylu nad drugim. W przytulnych mieszkaniach pełnych sentymentalnych pamiątek lepiej sprawdzą się klasyczne meble, podczas gdy wnętrza skupione na praktyczności i funkcjonalności lepiej umeblować nowoczesnym wyposażeniem. Wysokiej jakości produkty optymalnie dopasowane do różnych wariantów aranżacyjnych znaleźć można w ofercie sklepu https://superkrzesla.pl/, którego asortyment obejmuje przede wszystkim krzesła, fotele oraz inne komfortowe siedziska. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby zaplanowany wystrój wnętrz łączył w sobie walory stylistyki zarówno klasycznej, jak i nowoczesnej.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. W moim domu dominują nowoczesne wnętrza. Lubię minimalizm i przestronność, a to idealnie wpisuje się w nowoczesny styl. W salonie postawiłam na narożnik na wysokich nóżkach z metalu oraz meble z czarnymi akcentami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button