Jak zaaranżować przestrzeń nad biurkiem?

Praca z domu niewątpliwie różni się od tej biurze. Jednak przede wszystkim ważne jest, aby jak najlepiej przystosować domową przestrzeń do swoich obowiązków. Warto zacząć od biurka i tego, co się dzieje wokół niego – nawet małe zmiany mogą sprawić, że praca stanie się przyjemniejsza i efektywniejsza. Jak zaplanować aranżację ściany nad biurkiem?

Przestrzeń nad biurkiem – organizacja to podstawa

Biurko to mebel, który może odpowiadać wielu potrzebom. Wykorzystuje się je do pracy, nauki, realizacji marzeń i hobby w swoich własnych czterech ścianach. Często pełni wszystkie te funkcje w jednym domu, co oznacza, że musi być wielozadaniowe. Aby nie zgubić się wśród swoich rzeczy, warto zadbać o odpowiednią organizację. Jednak nawet biurko ma ograniczoną liczbę szuflad czy półek. Jak więc uporządkować i posegregować wszystkie niezbędne pod ręką przedmioty? W takim przypadku najlepiej zaaranżować przestrzeń nad biurkiem.

Wspomniana przestrzeń jest często nieco zapomniana i zaniedbana, ale co najważniejsze, może być dodatkowym miejscem, jeśli chodzi o organizację rzeczy. Zwykła tablica może nie wystarczyć – większość notatek i tak ląduje w plikach na komputerze czy w telefonie, a duża metalowa tablica zajmuje miejsce, które można by wykorzystać inaczej. Połączenie mniejszego panelu z półką jest o wiele praktyczniejsze. Mebel nie tylko pozwala dodać notatki, przypiąć ulubione zdjęcie z wakacji, ale także postawić przedmioty niezbędne dla chwili relaksu w dniu pełnym pracy, takie jak np. ulubiona świeczka.

Innym sposobem na aranżację ściany nad biurkiem może być montaż specjalnej płyty z wymiennymi elementami, dzięki czemu przestrzeń łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb – na dole powieszony niewielki pojemnik na długopisy, haczyk na słuchawki, uchwyt na dziennik i kalendarz, klips ze zdjęciem i półka na małego kaktusa oraz świeczkę.

Biurko – domowe centrum dowodzenia

Organizacja miejsca do pracy nie musi ograniczać się do odpowiedzi na pytanie, co powiesić nad biurkiem. Warto jednak dobrze zastanowić się, czy nie można zrobić czegoś więcej z blatem. Dostatecznie dużo miejsca w poziomie to zwyczajna wygoda, bo obok monitora zmieści się laptop, notatnik i kubek z kawą, niekoniecznie postawiony na rogu biurka, a nieco odsunięty, aby przypadkowo go nie strącić.

Szukanie biurka, które idealnie wpasuje się w daną przestrzeń, może być trudne, dlatego alternatywnym rozwiązaniem jest zakup blatu na wymiar. Aby jak najlepiej dostosować mebel do całego pomieszczenia, można zastosować różne wykończenia, np.:

  • R20256 Dąb Lorenzo – świetnie imituje drewno, jest uniwersalny i będzie świetnym wykończeniem w pokoju dziecka lub małym domowym biurze;
  • R55082 Sosna Słowiańska – idealny sposób na dopełnienie jasnego pomieszczenia z rozbielonymi meblami w stylu boho lub skandynawskim;
  • U11027 Biel Arktyczna – wzór czystej bieli, która wprowadzi elegancję do wnętrza i daje nieograniczone możliwości aranżacyjne;
  • U12188 Szary Jasny – idealny do wykończeń w nowoczesnych przestrzeniach i minimalistycznych kształtach, np. jako prostokątny lub narożny blat biurka oraz powierzchnia kreślarska na zmieniającym wysokość stelażu.

Dzięki temu biurko nie będzie tylko meblem, ale elementem ozdobnym i częścią aranżacji praktycznego kąta.

biurko do pracy aranżacja

Do pracy, planowania, przyjemności – aranżacja biurka i jego przestrzeni

Zaplanowanie wielozadaniowej przestrzeni do pracy nie musi ograniczać się tylko do blatu biurka i ściany za nim. A gdyby wokół mebla stworzyć przyjemną domowego biura? Home office to niezwykle praktyczny i korzystny tryb pracy, jednak na dłuższą metę wymaga dostosowania domowej przestrzeni do wykonywanych zadań. Ważne jest m.in. to, aby drukarka znajdowała się w tym samym pomieszczeniu, co komputer, a nie np. na korytarzu.

Obudowanie biurka regałem może być trafionym rozwiązaniem. W ten sposób znajdzie się miejsce na pudło hobbystyczne, na dole może stanąć drukarka i skaner, a na półce można wyznaczyć miejsce na ulubione książki i kwiat, który może opadać w dół półek. Aby regał nie był zbyt przytłaczający, zamiast szafek z płyt warto wybrać np. te metalowe i zbudowane tak, aby przez mebel przechodziło światło.

Półki, tablica, zdjęcia – co powiesić nad biurkiem?

Zależnie od potrzeb nad biurkiem mogą znaleźć się różne elementy wyposażenia. Poza tradycyjnymi, jak tablica czy półki, całkiem ciekawym przykładem jest wariacja na temat tradycyjnej, kredowej planszy, wykonana ze splecionego drutu. Posłuży za organizer, nacieszy oko doczepionymi zdjęciami, a sama w sobie będzie ciekawą ozdobą ściany. Półki mają tę zaletę, że można na nich postawić np. zielonego kwiatka, co od razu wpływa na poprawę samopoczucia w ciągu długiego dnia pracy.

Stosowanie kombinacji w postaci półko-tablicy, mini regału czy dostosowanego organizera pozwalają na utrzymanie porządku i posegregowanie rzeczy. Nie zawsze jest to konieczne, dlatego to, co nad biurkiem, zależy od jego właściciela. Ulubione zdjęcie lub widok za oknem mogą być odskocznią od nieustannego wpatrywania się w ekrany. Takie ustawienie zapewnia dużo światła i pozwala odpocząć oczom.

Chcąc zaaranżować wymarzony gabinet, warto skorzystać z platformy Woodlove.to, która umożliwia znalezienie inspiracji i aranżacji nowoczesnej, a także ergonomicznej przestrzeni do pracy.

 

Artykuł sponsorowany.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button