Dlaczego warto wybrać meble drewniane?

Osoby, zastanawiające się nad zakupem mebli do swojej sypialni, szczególną uwagę powinny zwrócić na meble drewniane. Jak każde inne, mają swoje zalety i wady, rozważając je wszystkie weź jednak pod uwagę perspektywę długoterminową. W tej kategorii łóżko drewniane zdecydowanie wygrywa nad swoim odpowiednikiem z płyty MDF. Meble z drewna mają również swój niezaprzeczalny urok. Co warto o nich wiedzieć? Jakie są najważniejsze zalety takiego wyposażenia sypialni?

Na rynku dostępne są meble, takie jak szafa czy łóżko drewniane, występujące solo, ale spójność aranżacji uzyskasz, inwestując w gotowe zestawy sypialniane.

Łóżko drewniane, czyli unikalność płynąca z natury

Nie ma dwóch takich samych kawałków drewna, a ta różnorodność znajduje swoje odzwierciedlenie w gotowym meblu. Nawet jeśli kupujesz w pakiecie łóżko drewniane, szafę, komodę, każdy element będzie mieć nieco inne zabarwienie oraz odmienny układ słojów. Mimo że meble drewniane w zestawie są ze sobą spójne, nie przypominają maszynowej produkcji.

Ta naturalność ma jeszcze jeden atut: drewno jako materiał jest zdrowe. Jeśli wykończone zostało ekologicznymi lakierami i bejcami, w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na mieszkańców. Wykazuje ponadto właściwości antystatyczne, co w praktyce oznacza, że komoda drewniana czy stolik nie będzie przyciągać kurzu. Nic dziwnego, że meble te poleca się szczególnie alergikom. Drewno jest również higroskopijne: absorbuje i oddaje wilgoć z otoczenia, dlatego warunki panujące we wnętrzu nie mają na nie dużego wpływu.

Trwałość i elegancja

Największą zaletą mebli drewnianych, która sprawia, że mają tak dużą przewagę nad innymi, jest ich trwałość. Podczas gdy meble z płyty mogą nie przetrwać rozkręcenia i ponownego skręcenia, prawidłowo konserwowane meble drewniane zachowują niezmienioną formę i cenne właściwości przez dziesiątki lat. Bardzo często jest to inwestycja na kilka pokoleń, a z wiekiem drewno tylko zyskuje szlachetny rys.

Uniwersalność

Drewno bardzo dobrze prezentuje się w różnych wnętrzach i stylach architektonicznych. Z powodzeniem wykorzystasz je w każdej aranżacji: od dość oczywistej rustykalnej lub skandynawskiej, przez minimalizm, aż po styl industrialny i loftowy. Drewno znakomicie komponuje się ze szkłem i metalem. Doskonale prezentuje się w pakiecie z czarną matową farbą tak modną we wnętrzach nowoczesnych. Ciemne wybarwienia wykorzystać można w odsłonie glamour.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button