Wiązanki na cmentarz – piękny sposób na uczczenie pamięci bliskich

W dniu Wszystkich Świętych wielu Polaków odwiedza groby bliskich zmarłych. Jako wyraz szacunku, pamięci czy tęsknoty kładzie na nagrobkach wiązanki. Dostępne są one w wielu różnych wariantach. Dziś podpowiemy Wam, które wybrać.

Wiązanki na cmentarz – z naturalnych czy sztucznych kwiatów?

Wybierając wiązanki na cmentarz, należy pamiętać, by kierować się nie tylko walorami estetycznymi, ale również funkcjonalnością. Można zdecydować się na wiązanki z prawdziwych kwiatów, ale też sztucznych. To pierwsze rozwiązanie najlepiej sprawdzi się gdy częściej odwiedzacie groby bliskich, gdyż prawdziwe kwiaty po kilku dniach więdną, a więc nie prezentują się dobrze i trzeba je sprzątnąć. Z kolei te w donicy należy regularnie podlewać. A więc to dobry wybór jeżeli choć raz w tygodniu jesteście w stanie podlać kwiaty bądź ktoś z bliskich odwiedzi cmentarz i to zrobi. Bardziej praktyczne wydają się wiązanki z kwiatów sztucznych. Gdy odwiedza się cmentarz raz do roku w ramach uroczystości Wszystkich Świętych, to będzie to odpowiednie rozwiązanie. Dzięki temu nagrobek może być przystrojony przez cały rok i dobrze się prezentować. Nie trzeba zlecać komuś uprzątnięcia kwiatów.

Wiązanki na cmentarz – jakie kwiaty wybrać?

Wiązanki na cmentarz mogą być wykonane z różnego rodzaju kwiatów. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich symbolikę. Np. chryzantemy są symbolem smutku. Goździki w kolorze białym symbolizują miłość, zaś te w kolorze czerwonym – podziw. Trzeba wiedzieć, że właśnie cięte goździki są najtrwalszymi kwiatami. Można też zdecydować się na kalie. Są one symbolem życia wiecznego, zaś mieczyki można określić jako synonim moralności oraz dobroci. Dużą popularnością cieszą się też lilie, które symbolizują niewinność. W chwili śmierci zostaje ona niejako przywrócona. Oczywiście musimy też wspomnieć o różach, które są przede wszystkim symbolem dużego szacunku. Nie tylko rodzaj kwiatów ma znaczenie, ale także ich kolorystyka. Wiązanki powinny być utrzymane w stonowanych barwach. Nie można stosować zbyt kontrastujących połączeń. Np. białe kwiaty to symbol uznania dla osoby zmarłej, zaś ciemne wyrażają przede wszystkim duży żal. Z kolei żółte, a także czerwone są wyrazem szacunku i pamięci. Jak więc widzicie wybór jest naprawdę duży. Nie zapomnijcie jeszcze, by dobierać wiązanki na cmentarz pod kątem wielkości danego nagrobka.

Artykuł sponsorowany.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button