Moskitiera na drzwi – jak prawidłowo ją zamontować?

Różnego rodzaju insekty potrafią być dla nas prawdziwym utrapieniem. Przeszkadzają szczególnie wiosną i latem, a także bardzo wczesną jesienią. Będą problemem głównie w domach jednorodzinnych w pobliżu lasu czy zbiorników wodnych. Warto w takiej sytuacji zainwestować w rozwiązanie, jakim jest moskitiera na drzwi. Sprawdź dlaczego dobrze się sprawdzi i jak odpowiednio ją zamontować!

Czym jest moskitiera?

Wspomniana moskitiera to nic innego, jak dość gęsto tkana siatka, która wykonana jest zazwyczaj ze specjalnego włókna węglowego. Stanowi osłonę na drzwi balkonowe czy tarasowe lub okno, chroniąc wnętrza przed chcącymi się dostać do środka insektami. Wspomniane włókno węglowe jest bardzo wytrzymałe, prezentuje się estetycznie i co najważniejsze – jest całkowicie bezpieczne dla ludzi. W przeciwieństwie do wszelkich chemicznych środków przeciw insektom, stanowi wyłącznie barierę mechaniczną. Nie stanowi również zagrożenia dla owadów, które jedynie odbijają się od niej jak od tarczy. Moskitiery odporne są również na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, takich jak mocne promienie słońca, silny wiatr czy deszcz. Na okres późnej jesieni oraz zimy, możemy je z łatwością zdjąć, aby następnie bez problemu zainstalować je kolejną wiosną.

Moskitiera na drzwi - jak prawidłowo ją zamontować? 2

Jak wykonać montaż moskitiery na drzwi?

Moskitiery montuje się najczęściej na stolarce okiennej, jednak coraz popularniejsza staje się również moskitiera na drzwi tarasowe. Mimo, iż to właśnie okna najczęściej pozostawiamy otwarte bądź uchylone, dobrze jest zainwestować w ochronę również na drzwi balkonowe. Szczególnie jeśli wiosną i latem lubimy korzystać z balkonu czy też tarasu. Jak wygląda profesjonalny montaż moskitiery na drzwi? Jest równie prosty i szybki jak montaż moskitiery w oknach! Warto pamiętać jednak o tym, aby dobrać jej odpowiedni model. Mowa nie tylko o dobrze dobranych wymiarach, ale również funkcji otwierania, czy przesuwania. Moskitiera nie może bowiem stanowić przeszkody przed wyjściem na zewnątrz, czy wejściem do pomieszczenia. Pamiętajmy, że podczas zamawiania moskitiery musimy wybrać stronę, po której mają znaleźć się specjalne zawiasy – najbardziej praktyczna jest strona od brzegu okna, czyli obok jego zawiasów. Montaż zaczynamy zawsze od sprawdzenia, czy zamówiona moskitiera pasuje do drzwi, w których chcemy ją zainstalować. Następnie kierujemy się wskazówkami, które znajdziemy w załączonej instrukcji. Jeśli nie czujemy się zbyt dobrze w pracach manualnych i posługiwaniu się narzędziami to lepiej skorzystać z usług montażowych specjalistów – najczęściej usługę montażu można zamówić wraz z towarem, bezpośrednio w salonie sprzedaży.

Podsumowanie

Decydując się na montaż moskitiery na drzwi, warto zainwestować w produkt wysokiej jakości, sprawdzonej marki. Będziemy mieć dzięki temu pewność, iż moskitiera posłuży nam przez przynajmniej kilka sezonów. Bardzo ważne jest, aby dobrać prawidłowy rozmiar i odpowiednio ją zainstalować. W przypadku jakichkolwiek problemów, warto jest poprosić o pomoc specjalistę, aby takiej moskitiery przypadkiem nie uszkodzić. Każde nacięcie, czy nawet niewielka dziurka sprawią, że insekty z łatwością dostaną się do wnętrza naszego domu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button