Jakie nosidełko dla niemowlaka będzie najlepsze?

Szukasz sposobu na to, aby mieć dziecko zawsze blisko siebie, a zarazem uwolnić ręce? Najlepszym wyborem okaże się wygodne nosidełko, w którym Twój maluch poczuje się spokojnie i bezpiecznie. Taka forma bliskości będzie korzystna dla każdego z Was, dlatego zaopatrz się w wygodne, miękkie nosidełko. W niektórych modelach można nosić już noworodki!

Nosidełko czy chusta?

Na początku trzeba jasno powiedzieć, że najbezpieczniejsze dla najmłodszych bobasów są chusty tkane oraz elastyczne. Rodzice czasem mają obawy przed ich stosowaniem, bo wiązanie wydaje się dość skomplikowane. Na szczęście w wielu polskich miastach można znaleźć instruktorów i umówić się na prywatne lekcje. Szybko okaże się, że kangurek czy kieszonka wcale nie są aż tak trudne, jak mogła przypuszczać młoda mama.

Chusta pozwala na noszenie dzieci, które jeszcze nie potrafią samodzielnie siedzieć. Stabilizuje kręgosłup i wymusza prawidłową, nie całkiem wyprostowaną postawę. Dba także o to, aby nóżki dziecka znalazły się w odpowiednim ułożeniu.

Chusty są piękne, a ich wiązanie to prawdziwa sztuka. Mamy i tatowie, którzy decydują się w ten sposób nosić dziecko tworzą niekiedy małe społeczności – spotykają się, aby porozmawiać, wymienić się chustami, zintegrować i dobrze się bawić.

Nosidełko dla starszego dziecka

Kiedy przychodzi wyczekiwany moment, w którym Twój maluch zaczyna siadać, wówczas możesz zmienić chustę na nosidełko dla niemowlaka. Te gadżety cieszą się dużą popularnością, ponieważ są znacznie szybsze w zakładaniu. Po wyregulowaniu pasów wystarczy po prostu zapiąć klamry i ruszać przed siebie.

Najbardziej rekomendowane są ergonomiczne nosidełka miękkie, które pozwalają dziecku na przyjmowanie i utrzymywanie naturalnych fizjologicznych postaw. Nie zaleca się z kolei stosowanie nosidełek ze sztywnymi panelami – nie są wygodne dla dziecka, powodują swobodne zwisanie nóg i wymuszają wyprostowanie pleców, co nie jest dobre dla niemowlaków!

Jest wiele firm, które oferują młodym rodzicom chusty i nosidła – Kinderkraft, Graco, Nuna, BabyBjorn. Niektórzy decydują się na rozwiązanie pośrednie, czyli nosidła mei tei – miękkie, które są zbudowane z panelu oraz czterech pasów. Zakłada się je szybciej niż chusty, jednak wymagają nieco więcej wprawy niż nosidła klamrowe.

Nosidła są przeznaczone dla dzieci w kilku przedziałach wiekowych. Ważne jest zatem to, aby dopasować wielkość produktu do wieku, wzrostu oraz wagi dziecka. Z uwagi na duży wybór nosideł, na pewno znajdziesz swoją ulubioną wersję kolorystyczną.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button