Jak dbać o kubki porcelanowe i inne elementy zastawy, by cieszyć się ich pięknem jak najdłużej?

Utrzymanie elementów zastawy, w tym kubków porcelanowych, w doskonałym stanie nie jest skomplikowane. By móc cieszyć się pięknem porcelany jak najdłużej, wystarczy poznać kilka prostych zasad i następnie wykorzystać je w praktyce. Czytaj dalej – dowiedz się jak w łatwy, a zarazem skuteczny sposób zadbać o swój codzienny i świąteczny serwis.

Prawidłowe mycie, suszenie oraz przechowywanie porcelany

Czy elementy zastawy wykonane z porcelany można bezpiecznie myć w zmywarce? Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczących dbałości o domową kolekcję porcelany. W przypadku luksusowych elementów zastawy mycie w zmywarce zwykle nie jest zalecane. Lepiej zastąpić je myciem ręcznym, używając w tym celu ciepłej wody z delikatnym płynem i miękkiej ściereczki. Jeśli posiadana porcelana jest ręcznie dekorowana, dekorowana złotem i platyną – trzeba zachować szczególną ostrożność. Najlepiej umieszczać w zlewozmywaku po jednej sztuce z używanego zestawu i delikatnie umyć każdą z nich.

Czy to oznacza, że mycie porcelany w zmywarce nigdy nie jest bezpieczne? Na ten sposób mycia można zdecydować się w kilku przypadkach. Jeśli:

  • na elemencie zastawy pojawia się wyraźne oznaczenie producenta o możliwości mycia w zmywarce,
  • a także gdy porcelana jest gładka lub wzbogacona o dekorację wszkliwną.

Decydując się na ten rodzaj mycia, trzeba pamiętać o właściwym rozmieszczeniu elementów zastawy w zmywarce oraz o wyborze delikatnego, sprawdzonego programu zmywania.

Wyczyszczone ręcznie kubki porcelanowe można odstawić na suszarkę lub na ściereczkę, a następnie każdą sztukę dokładnie przetrzeć suchą, czystą ściereczką. Naczynia umyte w zmywarce wystarczy wyjąć i przetrzeć suchym ręcznikiem. Czyste elementy zastawy można umieścić w szafce, na półkach kredensu czy kuchennym regale w taki sposób, aby każde z naczyń pozostawało stabilne, a zarazem zabezpieczone przed przypadkowym stłuczeniem.

Piękne klasyczne kubki porcelanowe w zestawach i na sztuki

Nawet jeśli elegancka porcelana jest używana tylko od święta, w domu pełnym gości wcale nie tak trudno doprowadzić do przypadkowego stłuczenia elementu zastawy. Aby uzupełnić brakujące czy uszkodzone części zestawu, warto odwiedzić sklep porcelanaonline.pl. Jest to sklep z porcelaną najznakomitszych światowych marek, pozytywnie oceniany przez nowych i obecnych klientów. Można kupić w nim porcelanę zarówno w kompletach, jak i na sztuki.

Jeśli zatem okaże się, że podczas rodzinnej imprezy czy niespodziewanej wizyty gości jeden kubek porcelanowy z kompletu ulegnie drobnemu wypadkowi, w tym sklepie internetowym można będzie zamówić jedną sztukę i w prosty sposób uzupełnić cały zestaw. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą sklepu, w tym z bestsellerowymi produktami i nowościami. Warto sprawdzać asortyment regularnie, ponieważ organizowane są cykliczne promocje i specjalne oferty, w których trakcie wymarzoną porcelanę można kupić w okazyjnej cenie.

Sprawdź także porcelanowe filiżanki na: https://porcelanaonline.pl/34-filizanki

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button