Dysk zewnętrzny 1 TB. Pojemny, prywatny dysk SSD – do czego możemy go użyć?

Podstawową funkcjonalnością dysków zewnętrznych jest oczywiście przechowywanie danych, ale nowoczesne dysku SSD mają mnóstwo zalet i dodatkowych funkcji, z których możemy korzystać podczas codziennej eksploatacji. Do czego jeszcze możemy wykorzystać dysk zewnętrzny 1 TB.

Dysk przenośny pSSD. Co to takiego?

Wybierając dysk przenośny SSD coraz częściej możemy się natknąć na określenie pSSD. Co to takiego? Czy to inny rodzaj dysku o którym powinniśmy wiedzieć? W największym skrócie, skrót pSSD pochodzi od „portable SSD”, czyli przenośny dysk twardy wykonany w technologii SSD. Określenie to stosuje się zamiennie i w większości przypadków w opisach urządzeń znajdziemy po prostu „przenośny dysk SSD”, dlatego też, gdy zobaczymy symbol pSSD, nie musimy się niepokoić. A do czego może się przydać taki magazyn na dane?

Szybki i bezproblemowy transfer plików!

Szybkie i pojemne dyski przenośne SSD to nie tylko dodatkowy magazyn na dane, podpięty na stałe do komputera, ale również świetny sposób na szybkie przenoszenie danych pomiędzy urządzeniami. Zaawansowany dysk przenośny SSD Samsung z serii T7 o pojemności 1 TB (dostępne również wersje o pojemności 500 GB i 2 TB) łączy w sobie technologię USB 3.2 Gen 2 i PCIe NVMe, zapewniając prędkości sekwencyjnego odczytu/zapisu wynoszące odpowiednio 1050/1000 MB/s. Zaprojektowany do pracy z wieloma urządzeniami dysk Samsung T7 może przechowywać dużą ilość danych takich jak zdjęcia, gry, a także filmy w rozdzielczości 4K lub 8K na komputerze PC, Mac, smartfonie (z systemem Android) lub konsoli do gier. Co to oznacza w praktyce?

Możemy szybko i wygodnie przenieść duże ilości danych pomiędzy komputerami np. komputerem służbowym w pracy a osobistym w domu bez konieczności wysyłania wszystkiego na dysk w chmurze czy powolnego kopiowania na pamięci przenośne USB typu pendrive. Poza tym możemy pracować bezpośrednio na kopii zapisanej na dysku SSD bez konieczności jej kopiowania na dysk wewnętrzny komputera. Zdecydowanie przyspiesza to pracę i poprawia jej komfort. Poza tym możemy skopiować na dysk przenośny SSD ulubione filmy, seriale lub programy, a następnie podłączyć dysk do telewizora i oglądać wszystko na dużym ekranie np. podczas spotkań ze znajomymi. Chcesz oglądać filmy w podróży na ekranie smartfona lub tabletu? Nic prostszego, po prostu podłącz zewnętrzny dysk SSD Samsung T7 do swojego urządzenia mobilnego za pomocą odpowiedniego kabla USB Typu C.

 

Artykuł powstał w ramach współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button