Bujaki dla dzieci – ciekawa atrakcja dla najmłodszych!

Kołysanie, bujanie i obracanie stymulują narząd równowagi. Znaczenie takiej stymulacji dla zdrowego rozwoju fizycznego i psychicznego dzieci jest niezaprzeczalne. Zmysł równowagi sprawia, że Twoje dziecko uczy się koordynować ruchy, rozwija pozytywną świadomość ciała. Bujanie poprawia też zdolność koncentracji. Od mniej więcej trzeciego miesiąca życia, leżaczki dla dzieci mogą być bardzo praktyczne, ponieważ wraz z rosnącą ciekawością dzieci chcą być jak najbardziej świadome tego, co się wokół nich dzieje.

Bujaki dla dzieci sprawiają, że dziecko może korzystać ze swobody ruchu do swojego rozwoju. Noworodek spędza dużo czasu we śnie. W tym okresie następują bardzo ważne zmiany z psycho-emocjonalnego i fizycznego punktu widzenia. Łóżeczko nie zawsze nadaje się do poruszania się po mieszkaniu, ale maluszek może spokojnie spać w wygodnym bujanym foteliku dla noworodków, który można ulokować pod czujnym okiem mamy.

Dzięki prostocie konstrukcji fotel bujany można łatwo przenosić i ustawiać w dowolnym bezpiecznym miejscu. Bujak ma też wiele korzyści dla dziecka, takich jak ukojenie i relaks. Kolejną korzyścią jest rozwój społeczny, bo od chwili urodzenia świat dookoła dziecka budzi jego ciekawość. Nowe części mieszkania, których nie można spenetrować raczkując czy pełzając, można zobaczyć siedząc na bujaku. Pediatrzy twierdzą, że spokojna praca bujaka, której towarzyszy kołysanka, lub bicie serca matki, uspokaja i odpręża układ nerwowy dziecka. Ponadto odpowiednie siedzisko, które odpowiada anatomicznym cechom dziecka, nie szkodzi jego zdrowiu, jeśli nie przebywa w nim bardzo długo. Korzystając z leżaczka na płozach, zawsze pamiętaj, aby przypiąć do niego dziecko i nie ustawiaj leżaczka na podwyższonych powierzchniach, takich jak stół czy kanapa.

Co to jest bujak dla noworodka?

Fotel bujany to złożona konstrukcja, na którą składa się mocny stalowy korpus z szeroką podstawą, która zapewnia stabilność. Jest przymocowany do siedziska dla dziecka, które może być ozdobione miękką i kolorową tkaniną. Bujak posiada też paski zakończone klamrami, w celu przypięcia dziecka dla jego większego bezpieczeństwa. Szelki lub paski, chronią one dziecko przed upadkiem, nie ograniczając jednocześnie jego ruchów. Bujak dla dziecka może być wyposażony w łuk z zabawkami, mechanizm wibracyjny i muzyczny. Łuk mocowany do stelaża można wygiąć w celu wygodnego ułożenia dziecka. Może siedzieć, leżeć lub przebywać w pozycji półleżącej. Kupując rzeczy dla noworodków, należy wziąć pod uwagę preferencje dziecka. Wszystkie dzieci są inne i mają swoje własne upodobania, nie wszystkie na przykład lubią wibracje.

Bujak dla nieco starszych

Bujak drewniany dla dziecka nieco starszego gwarantuje maluszkom nie tylko mnóstwo frajdy, ale również świetnie wpływa na układ nerwowy. Zabawka wspomaga rozwój koordynacji i równowagi dziecka. Maluch może z łatwością patrzeć na świat wokół siebie lub zająć swoją uwagę zabawkami na bujaku. Taka zabawa ma  dobry wpływ na kształtowanie rozwoju dziecka i jego zmysłów. Bujak to idealny wybór na prezent, którym dziecko może bawić się od najmłodszych lat. Nadaje się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Każde dziecko na pewno go pokocha. Odpowiednie wyprofilowanie gwarantuje, że Twoje dziecko nie przewróci się. Jeśli chcesz, możesz umieścić na siedzisku małą płaską poduszkę, dla większej wygody. Twojej pociechy. Z bujaka możesz też korzystać karmiąc starsze dziecko, ponieważ stawiając leżak na podwyższeniu, unikasz skłonów i niewygodnej pozycji, w której Twój kręgosłup nie cierpi.

Leżaki i bujaki coraz częściej pojawiają się na liście zakupów dla noworodka, poza walorami komfortu dla dziecka, są wygodne także dla rodziców. Zapewniają chwilę wytchnienia i odpoczynku od noszenia dziecka. Warto pamiętać, że zbyt wczesne umiejscowienie dziecka w bujaku bez mocnego podparcia może powodować wady postawy. Dlatego idealnie wpisuje się tu bujak dla dziecka z możliwością ustawienia oparcia we właściwej pozycji. Bujaki niezaprzeczalnie ułatwiają pogodzenie codziennych obowiązków z opieką nad noworodkiem i nieco starszym maluszkiem.

Pełną ofertę bujaków i mebli dziecięcych znajdziesz na stronie producenta Oh Babe.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button